Müzikseverler

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
28 Ağu 2020
Mesajlar
1,749
Çözümler
24
Tepkime puanı
936
Puanları
113
Konum
İzmir
Artık gelişen teknoloji ile kulagımızda sürekli bir müzik ile yolculuk yapıyoruz.

En azından ben öyleyim.

Arka planda müzik olmadıgı sürece odaklanamıyorum cogu zaman, özellikle yürüyorsam müzik dinlemezsem sıkıntıdan çatlıyorum :)

Günümüzde neslimiz azalsa da en favori müzik türüm metal müzik :D stresli isem melodic metal , odaklanmam gerekiyor ise heavy metal , fiziki bir iş yapıyor isen power metal / thrash metal ile devam ediyorum.

SOAD , Blind Guardian, Xandria, Metallica , Slipknot, Children of Bodom, İron Maiden vs.


metall.jpgTabi bu değil ki sadece bunlar.%30 luk bir oran ile Maroon 5 tarzı yabancı gruplar ya da Dolu Kadehi Ters Tut Tarzı yeni tarzlar da dinliyorum. Gündemden geri kalmamak lazım.


Sizinde dinleme önerileriniz var ise buraya bırakırsanız bilgi paylaşımı yapmış oluruz :)maroon.jpg
 

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
12
Tepkime puanı
1,931
Puanları
113
Konum
Türkiye
Dinlediğim müzik kültürü Rap, hiphop tarzına bayılırdım.

Dünya üzerinde rap müziğe en iyi yakışan kişiler siyahiler, adamlar hem gangsta, hem rapper :D Zamanında ne çok dinlerdim, hiphoplife sitesinin tüm arşivi vardı bilgisayarımda (tabii o dönemler albümleri bandrolsüz), kasette ilk dinlediğim parça ise Mobb Deep'in survival of the fittest parçasıydı.


Bir dönem ben de metal dinlemiştim, konserlerinde gitarları falan parçalamaları, bir başka grup gitarı Tanrı olarak görmeleri falan aşırı tuhafıma gitmişti (tabii o dönemler yaşım gençti) :D

Türkçe Rap müzikte ise anlamlara değer vermeye başladım, her zaman favorim Sansar Salvo'dur. Son dönemlerde çıkan parçalarını (bildiğin gibi ve hezeyan hariç) pek sevemiyorum. Birçok kez kanser ile mücadele edip atlatmış birisi, eğer o dönem bir şey olsaydı veya müziği bıraksaydı şu an Türkiye'de Tupac olma seviyesinde olurdu. Bir diğer sevdiğim rapçi ise Sagopa Kajmer, her ne kadar birbirlerini hiç sevmeselerde, farklı tarzlarda da olsalar benim favori iki rap sanatçım bunlar :)
 

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
11
Tepkime puanı
1,319
Puanları
113
Konum
Eskişehir
@Tevfik bu şarkıyı nasıl paylaşmazsın? Doğduğun günden beri bu şarkıyla yatıp kalktığını düşünüyorum ben. :D

 

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
12
Tepkime puanı
1,931
Puanları
113
Konum
Türkiye
@Gülce, eskiden sevdiğim şarkı 😀 daha önceleri bir anlamı vardı, bir değer katıyordu sanki hayatıma ama gün geçtikçe anlamını kaybetmeye başladı :)