Muhabbet kuşunda kurtlanma

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Kuzenimin kuşunun ismi Şımarık. Bugün kafesini temizlerken ince ince çok küçük kurtlar görmüş. Bunun sebebi ne olabilir? Kuş konusunda sıfır bilgiye sahibim hiç anlamam, parazit olabilir diye düşündüm. Veterinere şimdiye kadar hiç götürmemiş.

Screenshot_20200114-233400_Instagram.jpg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@cigdemcnkc, bu konuyu detaylı bir şekilde araştırıp geri dönüş yapacağım.

@MbSever görürse o da cevap verebilir. Muhabbet kuşumda bit oldu geçmişte ama kurtların dökülmesine hiç rastlamadım bana bayağı ilginç geldi. Konu hakkında bilgi sahibi olan kişi/ler yorum yapabilirler. Geçmiş olsun.

MbSever

Hayvansever
Merhabalar.

Kurt olarak adlandırdığınız şeylerin görselini ekleyebilir misiniz?

MbSever

Hayvansever
Bahsedilen kurtlar larva gibimiydi? Eğer o şekildeyse geri dönüş yapın teyit etmek için, eğer değilse birdaha karşılaşılırsa fotoğraf ekleyin muhakkak....

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Maalesef dün gece ölmüş... bugün kuzenimin yanına gittim kızıda kendiside çok üzgün 8 yaşındaymış şımarık. Ve dün gece kenara pusmuş öylece duruyormuş halsizmiş sonrada cesetini bulmuşlar çok üzüldüm 😔

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@cigdemcnkc, ciddi anlamda çok üzüldüm :( benim de muhabbet kuşum hasta ve elimden geleni yapıyorum. Gerekli vitamin ve mama desteği veriyorum elimden geldiği kadar inşallah düzelir...

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik Onlarda yıkılmış kaç yıldır benimsemişlerdi 😥 kuş veterinere götürülmez mi bir arkadaşım öyle dedi anlamıyorlar kuştan zaten kedi köpek gibi değil dedi arkadaşım.