Muhabbet Kuşuna Patatesi Nasıl Vermeliyim?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

emirbolat

Hayvansever
Kus Dostu
Arkadaşlar merhaba,

Kuşum hasta ve suyuna çok minnacık Türk kahvesi kattım. İnternetten de okudum haşlanmış patates ishale iyi geliyormuş.

Patatesi haşlayıp kabuğunu soyup ayrı kapta direk koyayım mı yoksa doğrayarak küçük parçalara getirerek mi?

Bir de sıcaklığı ılık olması yeterli olur mu patatesin?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm
Ayrı bir mama kabına koyun haşlanmış yumurtayı, verirken ılık olabilir ama sıcak vermeyin sakın. Aslında dilimlemenize de gerek yok, yarıya bölüp koysanız hafif sert olan şeyleri yemeyi daha çok sever muhabbet kuşları, suyu değiştirin bu arada taze su koyun ve suluğunu bayağı temizleyin.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ayrı bir mama kabına koyun haşlanmış yumurtayı, verirken ılık olabilir ama sıcak vermeyin sakın. Aslında dilimlemenize de gerek yok, yarıya bölüp koysanız hafif sert olan şeyleri yemeyi daha çok sever muhabbet kuşları, suyu değiştirin bu arada taze su koyun ve suluğunu bayağı temizleyin.

Çözüm

emirbolat

Hayvansever
Kus Dostu
Ben patates koymuştum. Baya ezdim rahat yesin diye.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@emirbolat, eğer yiyorsa patatesi sorun yok, devam edebilir. Bugün akşam 17:00-18:00’a kadar dursun, fazla durduğunda veya fazla yediğinde de kabızlık yapma ihtimali var, siz uzaktan takip edin

emirbolat

Hayvansever
Kus Dostu
@emirbolat, eğer yiyorsa patatesi sorun yok, devam edebilir. Bugün akşam 17:00-18:00’a kadar dursun, fazla durduğunda veya fazla yediğinde de kabızlık yapma ihtimali var, siz uzaktan takip edin
Daha yediğini görmedim. Bugün bu kuşta ne var anlamadım. Şu an hareketli biraz ama bizden kaçıyor elimi uzattığımda falan kaçıyor. bundan önceki 2 gün geliyordu elime omzuma çıkıyordu. Sanırım biraz zamana ihtiyacı var. Teşekkürler..

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@emirbolat, muhabbet kuşunuzun fotoğrafını bir ekleyin, size daha önce de söylemiştim kafesini ve kuşa ait görselleri yüklerseniz yardımcı olma olasılığımız çok daha yüksek olur, rica ederim.