muhabbet kuşumun sağ kanadı hafif açık, alçaktan uçuyor ve durgun?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ddwad

Hayvansever
Kus Dostu
merhabalar, görseldeki gibi muhabbet kuşumun sağ kanadı hafif açık diğerine göre. Fotoğrafta az belli olmuş. Ve daha alçaktan uçuyor. Keyfide yok. halsiz değil de durgun gibi. Erkenden kafasını çevirip uyuyor. daha 1 yaşına bile basmadı. ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• a8f72c82-92ca-452a-bf12-9b8700aafe70.jpg
    a8f72c82-92ca-452a-bf12-9b8700aafe70.jpg
    271 KB · Görüntüleme: 59

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle sitemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz hocam, kızgınlık dönemi evresinde birçok muhabbet kuşu eş’e sahip olamadığından dolayı bir şekilde hastalık belirtisi oluyor. Mevsim geçişlerinde (özellikle sonbahar ve ilkbahar) kuşlarımızın çok fazla mamaya ve vitamine ihtiyacı var. Mama yapın evinizde, gerekli vitaminleri sağlayın çok kısa zamanda kendine gelecektir. Çok geçmiş olsun🙏🏻

ddwad

Hayvansever
Kus Dostu
Öncelikle sitemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz hocam, kızgınlık dönemi evresinde birçok muhabbet kuşu eş’e sahip olamadığından dolayı bir şekilde hastalık belirtisi oluyor. Mevsim geçişlerinde (özellikle sonbahar ve ilkbahar) kuşlarımızın çok fazla mamaya ve vitamine ihtiyacı var. Mama yapın evinizde, gerekli vitaminleri sağlayın çok kısa zamanda kendine gelecektir. Çok geçmiş olsun🙏🏻

öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkürler. İnternette çok farklı yiyecekler tavsiye ediyorlar. Bazı yiyeceklerin muhabbet kuşlarına ölümcül olduğunu bildiğim için şu ana kadar yem ve kraker dışında hiçbir yiyecek vermedim. Açıkçası ölmesinden çok korkuyorum. Ne yapmalıyım yarın veterinere getireyim mi, Şimdi suyuna vitaminde koydum. Aslında halsiz gelmiyor bana. Ama bi kanadı hafif düşük duruyor ve alçaktan uçuyor eskiye göre. Gözümün önünde herhangi bir çarpma durumu olmadı fakat evde tekken olmuş mudur bilemiyorum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@ddwad, öncelikle kesinlikle muhabbet kuşunuza karışık yem, kraker vb. şeyler vermeyin derim. Ak darı ve dal darı alın taze, onu verin daha mutlu ve sağlıklı olacaktır. Bahsetmiş olduğum yemlerde maalesef kimyasal karışımlar var bu da muhabbet kuşlarında büyük bir halsizlik, hastalık ve ölüme kadar yol açıyor. Bahsetmiş olduğum ak darı ve dal darı ürünleri doğal, organik ürünlerdir.