Muhabbet Kuşumun Kafasında Siyah Lekeler

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Limon aşığı Beyza

Hayvansever
Kus Dostu
Merhabalar kuşunun kafasındaki bu siyah şeyler nedir? İnternetten hiç iç açıcı şeyler okumadım

Ekli dosyalar

• 20201231_112640.jpg
    20201231_112640.jpg
    691.7 KB · Görüntüleme: 336

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, konunuzu muhabbet kuşları kategorimize taşıdım lütfen biraz daha dikkatli olalım.

Siyah olan şeyler gördüğüm kadarı ile tüyler, herhangi bir sorun yok gibi duruyor. Siz ne gibi kötü şeyler okudunuz?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben bir hastalık olduğunu ve kuşunun yakında öleceğini gördüm

Ben sorun olmayacak şeyler olarak görüyorum. Muhabbet kuşlarında yetişkinlik, kızgınlık vb. durumlarda alternatif olarak tüy renkleri değişebiliyor. Ben de kafanıza takmamanız gerektiğini düşünüyorum :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben bir hastalık olduğunu ve kuşunun yakında öleceğini gördüm

tabi nedir kesin buradan bilemeyiz ama internette yazılanlara göre bakarsak su an dünyadaki tüm insanların 3 aylık ömrü kalmış gibi gözükür :)

Kanatlılara bakan Veterinerler daha sağlıklı bilgi verir ancak tüy zamanı gelmiş gibi kuşun, muhtemel yeni cıkacak tüylerin uç kısımları onlar.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Tüy değişimleri sırasında patlama olur ve bu patlamalarda ilk çıkan renk genelde siyah olur, bu gayet normal bir durum.

Aklınıza takılan herhangi bir soru işareti olursa direkt sorabilirsiniz, muhabbet kuşunuz oldukça sağlıklı :)