Muhabbet kuşumun garip hareketleri

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Fearless

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba,Muhabbet kuşumda son bir aydır gözlemlediğim garip hareketler var videosunu cekmeye calıştım kafasını hızlıca sürekli sallıyor bazen gagasını açıp kapıyor aşşağıya videosunu bıraktım yardım edebilirseniz sevinirim. Geçen haftalarda kusma hareketini yaptı kafasını sallayarak yem atma olan dişiyi beslemek için olan hareket değil.

Videoyu anlatıyım ilk başta kafasını salladığı gibi surekli olarak sallıyordu(videoyu o anda cekemedim) ben yanina gittiğimde azalmisti hatta hiç kalmamisti bunun nedeni nedir

Ekli dosyalar

• VID_20220216_011405.mp4
    92.5 MB

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Çok geçmiş olsun öncelikle
Kuşunuza düzenli olarak verdiğiniz neler var? Vitamin gibi takviyeler, ekmek v.b. hamur işleri ve özellikle bebe bisküvisi gibi şekerli gıdalar veriyor musunuz hiç? Ve suyunu nereden veryorsunuz; musuktan mı içme suyundan mı?

Son yaptığı dışkıların fotoğrafını ekleyebilirseniz güzel olur.

Fearless

Hayvansever
Kus Dostu
Sağolun kuşuma düzenli olarak 2 haftada bir B vitamini veriyorum
Kuşunuza düzenli olarak verdiğiniz neler var? Vitamin gibi takviyeler, ekmek v.b. hamur işleri ve özellikle bebe bisküvisi gibi şekerli gıdalar veriyor musunuz hiç? Ve suyunu nereden veryorsunuz; musuktan mı içme suyundan mı?

Sağolun kuşuna düzenli olarak 2 haftada bir B vitamini veriyorum onun dışında mama darı ve su içer bizim verdiğimiz şeyleri yemez suyu evde içtiğimiz içme suyundan koyuyorum dışkı fotoğrafini eve geçince konuya ekleyeceğim

Fearless

Hayvansever
Kus Dostu

Dışkısıda bu sulu olan, hasta olduğu dışkısından belli zaten diğerlerinden bariz fark var

Dışkısıda bu sulu olan hasta olduğu dışkısından belli zaten diğerlerinden bariz fark var

Ekli dosyalar

• IMG_20220216_222844.jpg
    IMG_20220216_222844.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 20

Fearless

Hayvansever
Kus Dostu
Arkadaşlar kuşum boyle yapmaya başladı ne yapmam lazım acil lütfen
Gagası da ıslaktï

Ekli dosyalar

• VID_20220217_220843.mp4
    53.9 MB
Son düzenleme:

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Önce versiğiniz yemin tazeliğinden emin olun, sorunun ana nedeni bu muhtenelen. Eğerki suluk yemliğin yanında duruyorsa farklı yere takın, yemlere su gelmemeli. Suyu da günlük degiştirin.
B vitaminini zaruri olmadığı sürece vermeyin. Karaciğerde en çok hasara neden olan şeydir B vitamin takviyeleri.
Verdiğiniz mama kaliteli bir marka olmalı, kafeste 3-5 saatten fazla kesinlikle durmasın.

Dışkıyı bir kulak çubuğuyla sunme var mı, koku var mı kontrol edin.