Muhabbet kuşumun cinsi ve yaşı?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@edabilekk, kanarya yemi oldukça iyi gelir, kanarya yemi verirken kürdan ucuyla kahve veya patetes haşlaması gibi şeyler vermeyin. Kanarya yemi 1-2 gün içerisinde kendine getirir kuşunuzu diye tahmin ediyorum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@edabilekk, rica ederim yeniden geçmiş olsun. Dediğim gibi aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz uygun kategorilerde.

edabilekk

Hayvansever
Kus Dostu
merhaba iyi akşamlar, yeşim soğuk algınlığı olmuş olabilirmi. ishal, eskisinden daha fazla uyuyor. normalde yeri kalifer peteğinin yanıydı. odada yapılan düzenleme sonucu değiştirdik o yüzden oldu sanırım. ne yapmalıyım. ilaç olarak falan ne alalım

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@edabilekk, kalorifer peteğinin yanı elbette daha sıcak olur, ani değişimlerde ise hastalanma olur tabii bu sadece soğuk algınlığı ile olmaz stresten de kaynaklanır. Alıştığı yerden başka bir yere geçmesi elbette strese sebebiyet verebilir.

edabilekk

Hayvansever
Kus Dostu
@edabilekk, kalorifer peteğinin yanı elbette daha sıcak olur, ani değişimlerde ise hastalanma olur tabii bu sadece soğuk algınlığı ile olmaz stresten de kaynaklanır. Alıştığı yerden başka bir yere geçmesi elbette strese sebebiyet verebilir.
gece üstünün bir kısmını örtmüştüm oda biraz soğuk olduğu için. şu anda dışkısına baktım. gayet normal, düzelmiş 🙏🏼. ama yine kanarya yemini yemek istedi. onu şimdilik çıkarttım o yüzden. bugün suyu için vitamin alacağım, iyi olur mu yani normal zamandada kullanılırmı öyle vitaminler?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@edabilekk, ben o tarz vitamimler eklemiyordum açıkçası suyuna, en güzel yöntem olabildiği kadar doğal olması. Kanarya yemini yiyebilir, sorun yok doğal bir yem. Zaten ihtiyacı kadar yiyor, muhtemelen anlık strese girmiştir ve hafif soğuk almıştır. Birçok kişi muhabbet kuşları üşür mü diyor ama ayaklarından alır soğuğu :) yeniden kendine gelmesine mutlu oldum🙏🏻

edabilekk

Hayvansever
Kus Dostu
sıcak kalması için ne yapayım. elime aldım vücudu sıcak ama ayaklar soğuk. kafesin üstüne masa lambası ışığı tutuyorum

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@edabilekk, yeniden kalorifer yanına koyma inkanınız varsa orada dursun, merkezi değil ise eviniz ve istediğiniz odayı yakıyorsanız en sıcak olanında dursun

edabilekk

Hayvansever
Kus Dostu
@edabilekk, yeniden kalorifer yanına koyma inkanınız varsa orada dursun, merkezi değil ise eviniz ve istediğiniz odayı yakıyorsanız en sıcak olanında dursun

evet evet dün oraya aldım zaten hemen. Teşekkür ediyorum yardımınız için. Yine bir durum olursa sorarım, şuanda sorun yok😅🙏🏼

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@edabilekk, elbette ne zaman yardıma ihtiyacınız olursa konu açabilir, soru sorabilirsiniz ☺️🙏🏻

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Biraz anlıyorsam sanırım yerli veya çekoslavak muhabbet kuşu diye geçiyor :) okuduğum kadarıyla @Tevfik bey size bayağı detaylı bilgiler sunmuş aklınıza bir soru takıldığında yeni bir başlık açın anında cevap alırsınız diye düşünüyorum