Muhabbet kuşumun anlamsızca uzayan tüyleri.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ZLH.KRC

Hayvansever
Fotoğrafta göründüğü gibi bir süredir kuşum da bu şekilde uzayan beyaz tüyler var. Aslında deriye yakın kısımda ince kısa görünmeyen türlerden bu beyaz uzun tüy ama 1 aydır falan bu şekilde uzamakta. Tüylerle ilgisi var mı bilmem uçmakta da sıkıntı yaşıyor çoğunlukla. Sağlık sorunundan kaynaklı olabilir mi bu tüylerin uzaması bilen biri varsa cevap verebilir mi?
262

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@ZLH.KRC Kayseri'de yaşıyoruz inan benim kuşta oldukça halsiz ve bitkin duruyor. Bugün güneş oluyor, kısa kollu ile dahi durulmadığında diğer gün kar yağıyor anlam veremediğim havalar mevcut. @MbSever Muhabbet Kuşları üzerinde etkili birisi daha detaylı bilgiler vereceğini düşünüyorum.

emirrasit

Hayvansever
Kedi Dostu
Fotoğrafta göründüğü gibi bir süredir kuşum da bu şekilde uzayan beyaz tüyler var. Aslında deriye yakın kısımda ince kısa görünmeyen türlerden bu beyaz uzun tüy ama 1 aydır falan bu şekilde uzamakta. Tüylerle ilgisi var mı bilmem uçmakta da sıkıntı yaşıyor çoğunlukla. Sağlık sorunundan kaynaklı olabilir mi bu tüylerin uzaması bilen biri varsa cevap verebilir mi?Ekli dosyayı görüntüle 262
beyaz tüylere dokundugunda sertlermı

MbSever

Hayvansever
Tüy döneminde o yüzden bu durumda detaylı bilgileri vereceğim.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@MbSever detaylı bilgiler vereceğim demişsiniz fakat göremedim? bilgilendirme yaparsanız ben dahil bir çok kişi bu konu hakkında faydalanacaktır.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba kuşunuz dönemsel tüy değiştiriyor. Yılda iki kez tüy değişimleri olur. Bu dönemde kafesine banyoluk koyup bol sebze verebilirsiniz. Uçmamasının sebebi de halsizliktendir. Biraz bu dönem ağrılı geçer onlar için pek rahatsız etmeyin düzelecek.

ZLH.KRC

Hayvansever
Merhaba kuşunuz dönemsel tüy değiştiriyor. Yılda iki kez tüy değişimleri olur. Bu dönemde kafesine banyoluk koyup bol sebze verebilirsiniz. Uçmamasının sebebi de halsizliktendir. Biraz bu dönem ağrılı geçer onlar için pek rahatsız etmeyin düzelecek.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim 😊

Pozitifh

Hayvansever
Kus Dostu
Fotoğrafta göründüğü gibi bir süredir kuşum da bu şekilde uzayan beyaz tüyler var. Aslında deriye yakın kısımda ince kısa görünmeyen türlerden bu beyaz uzun tüy ama 1 aydır falan bu şekilde uzamakta. Tüylerle ilgisi var mı bilmem uçmakta da sıkıntı yaşıyor çoğunlukla. Sağlık sorunundan kaynaklı olabilir mi bu tüylerin uzaması bilen biri varsa cevap verebilir mi?Ekli dosyayı görüntüle 262
Benim kusumda da uzun sureden beri aylardir (mart ayindan beri)ayni sorundan muzdarip.ucamiyor.O beyaz tuyler sizin kusunuzunkinden daha fazla yerini kaplamis durumda.Onceden sirtinda buyuk bir beyaz tuy kabartisi vardi.Simdi sirtindaki azaldi ama vucudunun degisik yerlerine yayildi.Tedavisi icin neler yaptiniz?

Caner.22

Hayvansever
Kus Dostu
Merhabalar. Bu tüylerin olması çok normal. Bunun nedeni ise dönemsel tüy değiştirdiği içindir. Merak etmeyin.

Pozitifh

Hayvansever
Kus Dostu
Bu donemsel tuy donemi ne kadar surer ki?Mart ayindan beri oyle.Suanda da 1 eyluldeyiz.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Muhabbet kuşunuza mama takviyesinde bulunuyor musunuz?

Sosyologhanim

Hayvansever
Kus Dostu
Konu sahibi burda mı bilmiyorum ama benim kuşumda da 2 haftadır bu durum var. Kuşunuz iyileşti mi acaba? Ne yapmam gerekiyor? Bilgi verirseniz çok sevinirim.