Muhabbet kuşum tüneği yiyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Berat_

Hayvansever
Kus Dostu
Muhabbet kuşum tüneğini sürekli yiyor artık öyle bir seviye geldi ki bazen tahta tünekler sudan ıslanmış gibi oluyor ve tünejler ciddi derecede oyuk. Ne yapmalıyım plastik tüneğe mi gelmeliyim (plastik tünekler sağlıksız diye pek istemiyorum ama) ne yapmalıyım tahta tüneleri değişmek mi gerekir?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Plastik tüneklerin her zaman sağlıksız olduğunu dile getirdim. Muhtemelen kızgınlık dönemine girmiştir ve sürekli tünek kemirerek bu kızgınlığını atmaya çalışıyordur.

Kafes içerisinde kalamar kemiği var mı? Eğer kalamar kemiği yoksa mutlaka ilave edin, gagasına ve sağlığına çok iyi gelecektir.

Berat_

Hayvansever
Kus Dostu
Plastik tüneklerin her zaman sağlıksız olduğunu dile getirdim. Muhtemelen kızgınlık dönemine girmiştir ve sürekli tünek kemirerek bu kızgınlığını atmaya çalışıyordur.

Kafes içerisinde kalamar kemiği var mı? Eğer kalamar kemiği yoksa mutlaka ilave edin, gagasına ve sağlığına çok iyi gelecektir.
Gaga taşı var ama pek kullanmıyor. Kalamar kemiği çok küçüldüğü için sanırım ulaşamıyor en kısa zamanda temin edeceğim teşekkür ederim umarım kalamar kemiği alınca düzelir

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kalamar kemiğini kullanması hem gagası hem de sağlığı açısından oldukça faydalı