Muhabbet kuşum sıvı kaka yapıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Cbbk

Hayvansever
Kus Dostu
Öncelikle kuşunuz yavru bu dönemlerde aspuru(kanarya yemini) eksik etmeyin farklı bir kapta sadece verebilirsiniz. Suyuna 3 5 damla limon damlatın yarım suluk olacak şekilde.

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim tavsiyelerinizi uygulayacağım.

MbSever

Hayvansever
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim tavsiyelerinizi uygulayacağım.
Herhangi bir gelişme olursa yazın iyi veya kötü. Sıcak havalardayız cam kapı acık cereyanda kalmamasına dikkat edin daldarı alın daldarıda verin.

Sedanur

Hayvansever
Kus Dostu
@Begüm hanımın dediği gibi, eğer fotoğrafını çekebilme ihtimaliniz var ise ona göre önlem almanızı isteyeceğim. Bir de şunu demeden geçemeyeceğim, yaz mevsiminde cereyanda kalma ihtimalleri çok fazla. Çok kısa dahi olsa cereyanda kalırsa kuşunuz anında hastalanma durumu söz konusu olabilir.
Benim kuşumda sıvı ve yeşil bir kaka yapıyo hiç yeşillik vermedim yeni aldım petshoptan ve kakasını yiyor ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirin

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sedanur, öncelikle hoş geldiniz ve çok geçmiş olsun.

Muhabbet kuşunuzun ve kakanın fotoğrafını paylaşabilirseniz elimden geleni yapmaya çalışayım.

Sedanur

Hayvansever
Kus Dostu
15954343287202074221547408866867.jpg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sedanur, daha önce dediğim gibi kanarya yemi veya patates haşlaması verebilirsiniz. Ya da suyuna çok küçük kürdanın ucu ile Türk kahvesi koyabilirsiniz. Ama miktar çok az olsun ve 24 saat sonra değiştirin.

Cereyanda bırakmayın kuşunuzu, muhabbet kuşları cereyandan hemen hastalanıp ölebilirler.

Sedanur

Hayvansever
Kus Dostu
@Sedanur, daha önce dediğim gibi kanarya yemi veya patates haşlaması verebilirsiniz. Ya da suyuna çok küçük kürdanın ucu ile Türk kahvesi koyabilirsiniz. Ama miktar çok az olsun ve 24 saat sonra değiştirin.

Cereyanda bırakmayın kuşunuzu, muhabbet kuşları cereyandan hemen hastalanıp ölebilirler.
Tamamdır teşekkür ederim 🙂

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Rica ederim.

Muhabbet kuşu kategorisine konu açarsanız eğer aklınıza takılan konuları, cevaplayabiliriz. :)

Sedanur

Hayvansever
Kus Dostu
Bişe daha sormak istiyorum ben kuşumun kanadını kestim fakat sonra çok pişman oldum kesilmemesi gerekmiş tüy dökme döneminde yeniden çıkarmış.tüy dökme dönemi ne zaman ve bunun için önereceğiniz bişe var mı

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sedanur, kanadını kesmek/çekmek kadar tehlikeli bir durum yok. İnsanların bu denli saçma fikirlerine lütfen kulak asmayın... hiçbir zaman hiçbir kuşun kanadı çekilmez de kesilmez de. Doğaları gereği kendilerini mevsimlerinde yenilerler.

Kesilen kanat kolay kolay yerine gelmez, iyi ki kuşu öldürmemişsiniz :( en kısa zamanda umarım düzelir. Siz bilmediğinizden yapmışsınız, tepkim size değil... size bu fikiri veren kişi ve kişilere...

Sedanur

Hayvansever
Kus Dostu
@Sedanur, kanadını kesmek/çekmek kadar tehlikeli bir durum yok. İnsanların bu denli saçma fikirlerine lütfen kulak asmayın... hiçbir zaman hiçbir kuşun kanadı çekilmez de kesilmez de. Doğaları gereği kendilerini mevsimlerinde yenilerler.

Kesilen kanat kolay kolay yerine gelmez, iyi ki kuşu öldürmemişsiniz :( en kısa zamanda umarım düzelir. Siz bilmediğinizden yapmışsınız, tepkim size değil... size bu fikiri veren kişi ve kişilere...
Çok dipten kesmedim uçlarını aldım ancak bukadarı bile zararlıymış bende duyunca çok üzüldüm yulaf almayı düşünüyorum sizce yararlı olur mu ve tüy dökme mevsimi nezaman biliyomusunuz

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sedanur, elbette yulaf bayağı etkili olur muhabbet kuşlarında. Aynı zamanda vitamin ve mama desteğinde de bulunabilirseniz bir an önce kendine gelir, daha sağlıklı ve daha mutlu olur.