Muhabbet kuşum salıncağını ısırıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ofurkanak

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba arkadaşlar, muhabbet kuşum salıncağının plastiğini gagasıyla ısırıp kendine falan çekiyor, bazen sanki kavga eder gibi sağa sola ittiriyor. Geçen hafta salıncağını yerinden çıkarıp düşürmüş. Acaba dedim gagasını mı törpülemek için yapıyor. Kafesinde kalamar kemiği var, ekstra bir şey koymalı mıyım?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence salıncağı komple çıkartın, ben oyuncağı gereksiz buluyorum muhabbet kuşu kafeslerinde. Yerinizde olsam her gün çıkartırım 2-3 saat stresini atana kadar evin içerisinde gezmedine müsaade ederim. ☺️

ofurkanak

Hayvansever
Kus Dostu
Bence salıncağı komple çıkartın, ben oyuncağı gereksiz buluyorum muhabbet kuşu kafeslerinde. Yerinizde olsam her gün çıkartırım 2-3 saat stresini atana kadar evin içerisinde gezmedine müsaade ederim. ☺
Ben daha kafesin içine zincir koymayı düşünüyordum hayvanın canı sıkılmasın diye :D ben çok fazla tedirgin oluyorum kuşları kafesten çıkarınca, evde 2 kuş var ayrı odalarda. Biri alışık evde uçmaya onu bile salınca tek odaya salıyorum kapılar falan kapalı oluyor, girene çıkana kızıyorum habire :). Mavişi 1 kere saldım 3 saatten fazla durdu dışarıda ama ilk kez saldığım için olsa gerek düz duvara doğru kanat çırparak 3 4 kere düştü yere sonra alıştı ama şimdi de ben salmaya korkuyorum yine bir yerlere çarpıp düşer diye. O zaman önce kafes dışında uçmasını öğrensin ondan sonra salıncağı çıkarayım, zinciri hiç almayayım.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Olabildiğince sâde ve geniş olmalı aman hocam ne zinciri :D Muhabbet kuşunuz oldukça rahat etmeli, naçizane fikrim: odanın kapısını kapatın ve kendi hâline bırakın birkaç gün odaya ve özgürlüğe alışsın daha sonra yavaş yavaş girersiniz. Odanın içerisinde birilerinin olmasına alıştırırsınız.

Muhabbetkuşum

Hayvansever
Kus Dostu
Ben daha kafesin içine zincir koymayı düşünüyordum hayvanın canı sıkılmasın diye :D ben çok fazla tedirgin oluyorum kuşları kafesten çıkarınca, evde 2 kuş var ayrı odalarda. Biri alışık evde uçmaya onu bile salınca tek odaya salıyorum kapılar falan kapalı oluyor, girene çıkana kızıyorum habire :). Mavişi 1 kere saldım 3 saatten fazla durdu dışarıda ama ilk kez saldığım için olsa gerek düz duvara doğru kanat çırparak 3 4 kere düştü yere sonra alıştı ama şimdi de ben salmaya korkuyorum yine bir yerlere çarpıp düşer diye. O zaman önce kafes dışında uçmasını öğrensin ondan sonra salıncağı çıkarayım, zinciri hiç almayayım.
Benim kuşum oyuncağını seviyor çıkarmayın bence. Isırmayi da oyun olsun diye yapıyorlar. Benim kuşum önüne geleni isiriyo zaten önüne peçete atınca havlu kalem ne bulsa ısırıyor. Bence oyuncağı çıkarmayın ama daha fazla ucurmanizi tavsiye ederim. Ben tüm gün ucuruyorum 😅 kapı açılsa bile çıkmıyor sevdiği alıştığı odadan farklı odada çıkarınca korkuyor çarpıyor bir yerlere. Ama aynı odada sürekli çıkarırsaniz alisir

ofurkanak

Hayvansever
Kus Dostu
Benim kuşum oyuncağını seviyor çıkarmayın bence. Isırmayi da oyun olsun diye yapıyorlar. Benim kuşum önüne geleni isiriyo zaten önüne peçete atınca havlu kalem ne bulsa ısırıyor. Bence oyuncağı çıkarmayın ama daha fazla ucurmanizi tavsiye ederim. Ben tüm gün ucuruyorum 😅 kapı açılsa bile çıkmıyor sevdiği alıştığı odadan farklı odada çıkarınca korkuyor çarpıyor bir yerlere. Ama aynı odada sürekli çıkarırsaniz alisir
Salıncakla akrobasik hareketler yaptığı için çıkarmadım. Temmuzda yazdığımda ilk defa salmıştım ve bizden korkuyordu o zamanlar, şimdi çok alıştı bırakmıyor bizi. :)