Muhabbet Kuşum Sağlıklı Mı ?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

mustafa42

Hayvansever
Kus Dostu
kuşum da herhangi bi hastalık varmı sizce normalde tam bir insan canlıs ama avuca alınmaktan nefret ediyor bide bu sesi çıkartıyor niye anlamadım.
kuşum da herhangi bi hastalık varmı sizce normalde tam bir insan canlıs ama avuca alınmaktan nefret ediyor bide bu sesi çıkartıyor niye anlamadım.
bu arada pamuğuma maşallah deyin!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sultanım, kesinlikle katılıyorum. Muhabbet kuşları genel de omuz başlarını, el üstünü, bazısı ayağın üstünü sever ama kesinlikle avuç içerisinde durmaktan hoşlanmazlar. Muhtemelen kanatlarını rahat hareket ettiremediğinden dolayı bu durumdan büyük rahatsızlık duyuyorlar.

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
@Tevfik, bence oldukça özgür ruhlu canlılar. Avuçta durmak hareketlerini kısıtlıyor diye sevmiyorlar. Bu yüzdne bayılıyorum muhabbetlere, o kadar ki koca kakaduya bile kafa tutanı gördüm 😁.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, bence oldukça özgür ruhlu canlılar. Avuçta durmak hareketlerini kısıtlıyor diye sevmiyorlar. Bu yüzdne bayılıyorum muhabbetlere, o kadar ki koca kakaduya bile kafa tutanı gördüm 😁.

Benim sokakta beslediğim kedilerden birisini (3 aylık yavru kedi) eve getirdim, muhabbet kuşu ile tanıştırdım. Direkt olarak patisini uzattı ve ağzını açtı kafese yöneldi. Mubabbet kuşum patisinden ısırmıştı yavrumun, kedi kaçacak yer aradı :( aşırı derece psikopat tavırları vardı benim muhabbet kuşunun. :D işin absürt tarafı ise hiçbir zaman insana saldırmadı, ısırmadı.

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Çok agrasif ve manyak kuşlar. Mesela bizim bir tekir kedi var. Kediler arasında zeki, aynı zamanda öteki hayvanlarla anlaşamayan bir tür tekirler. Benim sultan papağanıma atladığı zaman sultan tıslıyor ama aynı zamanda kaçıyor da. Hani gözdağı verirken aradan sıyrılayım diyor. Ama muhabbet olsa üstüne atlar kedinin.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sultanım, kesinlikle katılıyorum. Muhabbet kuşlarında ayrı bir delilik var :D geçtiğimiz ay bir arkadaşım yavru sahiplendirelim sana dedi de kabul edemedim, acısı çok zor oluyor kaybettiğim vakit. Sokaktaki kedilerimden birisini kaybettiğim zaman yaklaşık bir hafta uyku uyuyamıyorum adam akıllı, yıllardır benimle olan hayvanı kaybettiğim zaman yokluğu çok kötü oluyor.

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Ben de daha önce uzun süre birlikte yaşadığım bir taneyi ve daha birkaç günlük yavrumu kaybetmiştim 🙁
Konuyuda iyice sohbet odasına çevrdik 😁😂

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben de daha önce uzun süre birlikte yaşadığım bir taneyi ve daha birkaç günlük yavrumu kaybetmiştim 🙁
Konuyuda iyice sohbet odasına çevrdik 😁😂

Aynen bayağı sohbet forumuna çevirdik. Özetleyecek olursak eğer @mustafa42 maşallah kuşun taş gibi :D

mustafa42

Hayvansever
Kus Dostu
@Sultanım , @Tevfik ikinizede cevaplarınızdan ötürü çok teşekkür ederim. o zaman tüye girmiş olabilir demi ?
şu aralar tüyleri bana çok kötü geliyor. yavrumun tipi kaydı🤣😂

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@mustafa42, rica ederim. Eğer bir muhabbet kuşu tüye girdiyse doğal ve organik bir şekilde mama yapmaya çalışın derim. Çok sevdiğim bir abim var, kendisi muhteşem bir mama karışımı yapıyor. Herkesin faydalanabilmesi için kendisinden rica edeceğim, eğer tarifi verirse paylaşırım. Mamadan bana göndermişti ve denemiştim, kuş tüm gün boyunca mamayı yedi. Bir ay içerisinde de muhteşem bir hâl almaya başlamıştı, tüyleri, hareketleri, canlılığı vs. çok iyidi.

mustafa42

Hayvansever
Kus Dostu
@mustafa42, rica ederim. Eğer bir muhabbet kuşu tüye girdiyse doğal ve organik bir şekilde mama yapmaya çalışın derim. Çok sevdiğim bir abim var, kendisi muhteşem bir mama karışımı yapıyor. Herkesin faydalanabilmesi için kendisinden rica edeceğim, eğer tarifi verirse paylaşırım. Mamadan bana göndermişti ve denemiştim, kuş tüm gün boyunca mamayı yedi. Bir ay içerisinde de muhteşem bir hâl almaya başlamıştı, tüyleri, hareketleri, canlılığı vs. çok iyidi.
sevda papağanım yaptığım mamayı gayet yerken muhabbetim yemiyor içeriğini hemen söyliyim;
haşlanmış yumurta
yumurtanın kabuğu toz halde
turp
havuç
yeşil elma
kızıl dal darı
yulaf

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
sevda papağanım yaptığım mamayı gayet yerken muhabbetim yemiyor içeriğini hemen söyliyim;
haşlanmış yumurta
yumurtanın kabuğu toz halde
turp
havuç
yeşil elma
kızıl dal darı
yulaf

Muhabbet kuşlarında çok farklı oluyor mama türü. @Sultanım bu konuda ne düşünüyor ben de merak ediyorum. :)