Muhabbet kuşum hasta mı?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Büşra CAN

Hayvansever
Kus Dostu
Bu sabah kalktığımda kakasının sulu ve sarı olduğunu gördüm kuşum 5 yıldan fazla benimle birlikte ilk defa böyle bir kaka yaptı?
Normal zamanlarda sulu kaka yaptığında vitamin suyu verirdim.Kuşumun kafesinde kuş kumu ve gaga taşı da bulunuyor.
Dün akşam ben dut yerken parmağımdaki dutum suyunu yalamıştı bu yüzden olmuş olabilir mi?
Yardımcı olursanız sevinirim.
IMG_20210502_094048.jpg

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Kuşunuzun yeme içmesi, hal ve haraketleri nasıl? Son zamanlarda bir hastalığı olmuşmuydu? Yakın zamanda yer/ kafes değişikliği, yeni bir kuş gelmesi, yanındaki kuşun gitmesi v.b. bir olay yaşadınız mı?
Kuşun fotoğrafını yada kısa bir videosunu koyabilir misiniz.

Büşra CAN

Hayvansever
Kus Dostu
Kuşunuzun yeme içmesi, hal ve haraketleri nasıl? Son zamanlarda bir hastalığı olmuşmuydu? Yakın zamanda yer/ kafes değişikliği, yeni bir kuş gelmesi, yanındaki kuşun gitmesi v.b. bir olay yaşadınız mı?
Kuşun fotoğrafını yada kısa bir videosunu koyabilir m
Hal ve hareketleri gayet normal.Yemegini yedi, konuştu şimdi tüy temizliği yapıyor.Video cekmeden önce konuşuyordu ama telefonu görünce poz veriyor.Kafes değişikliği olmadı.Yanında dişi kuş vardı 6-7ay önce öldü fakat sorunun bu olduğunu düşünmüyorum.(video eklemeyi başaramadım) Son zamanlarda herhangi bir hastalığı olmadı diye düşünüyorum. Çünkü her zamanki gibi bizimle konuşup oyunlar oynardı.

Son düzenleme:

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Yavaş yavas düzenlemesi çok iyi 🙂, mutlu oldum bunu duyduğuma. İnşallah en kısa sürede tamamen iyileşir.

Büşra CAN

Hayvansever
Kus Dostu
Yavaş yavas düzenlemesi çok iyi 🙂, mutlu oldum bunu duyduğuma. İnşallah en kısa sürede tamamen iyileşir.
Vitamin suyu vermiştim şimdi onu değiştirdim.Son birkaç kakası eskisi gibi görünüyor.Marketler açılınca dal darı falan da alacağım,ishal durumuna iyi geliyormuş.(Sanırım kolay yenildiği için rahat sindiriyorlar.)

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
İshal için pirinç lapası yapıp verebilir, suyunu suluğ koyabilirsiniz. Ayrıca probiyotik de bağırsakları düzenlediği için ishalin önüne geçecektir.

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Ne demek rica ederim, başka hir sorunuz cevaplamaya çalışırım 😊