Muhabbet kuşu tüy dökmesi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ofurkanak

Hayvansever
Kus Dostu
Arkadaşlar iyi akşamlar, muhabbet kuşum yaklaşık 1 haftadır biraz fazlaca tüy döküyor. Hatta kafasında 1 2 yerde tüy kalınlığının az olduğu farkediliyor. Kuşum yaklaşık 6 aylık, internetten araştırdığım kadarıyla yavruluktan yetişkinliğe gerçerken dökerlermiş. Yine de buradan da doğru bilgiyi almak istiyorum. Başka herhangi bir sorunu yok gayet cana yakın, hareketli. Tek sorun tüy dökmesi şimdilik, büyük tüylerinde de 2 3 tane dökmüş. Normal midir bu durum? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

edabilekk

Hayvansever
Kus Dostu
mevsim geçişinden falan bile oluyor sıkıntı yoktur. suyuna vitamin kullanabilirsin istersen. pet shoplarda vardır. ama kesin gerekli değil.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@ofurkanak, şimdi görüyorum inan konunu. Hâlen devam ediyor mu muhabbet kuşunun tüy dökme problemi? Bunun çok fazla sebebi olabilir aslında, muhabbet kuşu strese girer, mevsim geçişi olur, kızgınlık dönemi olur, yeterli beslenemediğinden dolayı olur vs. sana zahmet görselini paylaşıp ve son durumu hakkında yorum yapar mısın?

ofurkanak

Hayvansever
Kus Dostu
Sorun kalmadı, muhtemelen mevsim geçişinden dolayıymış.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@ofurkanak, kusura bakma lütfen inan yeni gördüm ben de konuyu, herhangi bir sıkıntı olursa biliyorsun söylememe gerek yok her zaman yardımcı olmaya çalışırım ☺️😇

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@ofurkanak, diğer forum (webmaster forumu) parantez içerisinde dipnot düşeyimde, diğer forumda takıldığımı düşünmesinler :D

Ayrıca mavi tik hayırlı olsun çok güzel duruyor :)