Muhabbet Kuşu Tüneme Sorunu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Limon aşığı Beyza

Hayvansever
Kus Dostu
Merhabalar arkadaşlar dişi yetişkin bir muhabbet kuşum var böyle tabanda oturuyor ama sıkıntısı yok sağlıklı bide arada Kızgınlık yumurtası atıyor bir sağlık problemine yol açar mı?
Sevgiler..

Ekli dosyalar

• 20210201_230251.jpg
    20210201_230251.jpg
    786.6 KB · Görüntüleme: 11

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Limon aşığı Beyza, kızgınlık yumurtası bırakıyorsa yumurtalar boştur ve bu durumda %90 sorun çıkabilir. Eğer bir eş seçiminde bulunursanız kuşunuzun sağlığı yerine gelecektir mutlaka.

Aynı durumdan ben de şikayetçiydim yıllar önce ve muhabbet kuşum kızgınlık yumurtası bıraktığından dolayı belli bir süre sonunda kaybetmiştik. Benim yaşadığım en kötü tecrübelerden birisidir. Muhabbet kuşunuzun yanına eş almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Limon aşığı Beyza

Hayvansever
Kus Dostu
@Limon aşığı Beyza, kızgınlık yumurtası bırakıyorsa yumurtalar boştur ve bu durumda %90 sorun çıkabilir. Eğer bir eş seçiminde bulunursanız kuşunuzun sağlığı yerine gelecektir mutlaka.

Aynı durumdan ben de şikayetçiydim yıllar önce ve muhabbet kuşum kızgınlık yumurtası bıraktığından dolayı belli bir süre sonunda kaybetmiştik. Benim yaşadığım en kötü tecrübelerden birisidir. Muhabbet kuşunuzun yanına eş almanızı şiddetle tavsiye ederim.
Yani biz aslında almayı düşünmüyoruz çünkü annemler yavru olursa bakması zor olur diyor böyle tek olunca çok seviyoruz onu o da bizi seviyor yani bu boş yumurtayı da 1 yıldır aralıklarla atıyor ve sağlıklı inşallah bir şey olmaz

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Limon aşığı Beyza, her kızgınlık yumurtası atan dişi kuş sağlıksız olacak diye bir kural yok ama genellikle yaptıktan sonra maalesef yaşamları son buluyor. Kızgınlık dönemlerinde mama ve vitamin takviyesini normal günden daha iyi yaparsanız hiçbir sorun yaşamazsınız :)

Limon aşığı Beyza

Hayvansever
Kus Dostu
@Limon aşığı Beyza, her kızgınlık yumurtası atan dişi kuş sağlıksız olacak diye bir kural yok ama genellikle yaptıktan sonra maalesef yaşamları son buluyor. Kızgınlık dönemlerinde mama ve vitamin takviyesini normal günden daha iyi yaparsanız hiçbir sorun yaşamazsınız :)
Tamamdır çok teşekkürler iyi akşamlar dilerim