Muhabbet Kuşu Sulu Ve Şekilsiz Dışkı Yapıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

tuna668

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba arkadaşlar başlıkta olduğu gibi muhabbet kuşu sulu ve şekilsiz kaka yapıyor halsiz ve kabarık değil uçmasında sorun yok ama dışkıları kötü. Genellikle sulu yapıyor ama arada bir susuz olmayan dışkılarda çıkarıyor.

Ekli dosyalar

• InShot_20220707_162705598.jpg
    InShot_20220707_162705598.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 7
  • InShot_20220707_162739864.jpg
    InShot_20220707_162739864.jpg
    705.7 KB · Görüntüleme: 5

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Bu fotoğraftakı dışkıları yapmadan önce verdiğiniz, yem harici bir şey var mıydı? Kuşunuza probiyotik tarzı bir takviye kullanıyor musunuz? Suyunu musluktan mı yoksa hazır sulardan mı veriyorsunuz?

tuna668

Hayvansever
Kus Dostu
Bu fotoğraftakı dışkıları yapmadan önce verdiğiniz, yem harici bir şey var mıydı? Kuşunuza probiyotik tarzı bir takviye kullanıyor musunuz? Suyunu musluktan mı yoksa hazır sulardan mı veriyorsunuz?
Yok sadece yem verdim içme suyu veriyorum ama suluğu temizlerken çeşme suyu kullandığım için içme suyunun içerisine elbet çeşme suyu damlacıkları kalıyor bir takviye kullanmıyorum.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Halsizlik ve iştah kaybı yoksa sorun yok gibi.

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Yok sadece yem verdim içme suyu veriyorum ama suluğu temizlerken çeşme suyu kullandığım için içme suyunun içerisine elbet çeşme suyu damlacıkları kalıyor bir takviye kullanmıyorum.
Dışkının belli bölümleri vardır ve sıvı kısma urine denir, idrar kısmıdır. Bu kısım sağlıklı bir kuşta normal zamanlarda şeffaf olur. Urine kısmı yeşil olmasının farklı nedenleri vardır; karaciğer rahatsızlıkları, susuz kalma (dehidrasyon) veya sebze gibi besinler tüketme.

Sizin kuşun sorunun ne olduğunu anlayabilmek için bir süre daha dışkı takibi yapmanızda fayda var. Yarında kuşu gözlemleyin, dışkısında değişiklik olup olmadığına bakın (isterseniz fotoğrafını ekleyin buraya), ona göre bir fikir söylenebilir.

tuna668

Hayvansever
Kus Dostu
Dışkının belli bölümleri vardır ve sıvı kısma urine denir, idrar kısmıdır. Bu kısım sağlıklı bir kuşta normal zamanlarda şeffaf olur. Urine kısmı yeşil olmasının farklı nedenleri vardır; karaciğer rahatsızlıkları, susuz kalma (dehidrasyon) veya sebze gibi besinler tüketme.

Sizin kuşun sorunun ne olduğunu anlayabilmek için bir süre daha dışkı takibi yapmanızda fayda var. Yarında kuşu gözlemleyin, dışkısında değişiklik olup olmadığına bakın (isterseniz fotoğrafını ekleyin buraya), ona göre bir fikir söylenebilir.
Şuan dışkılarını normal yapıyor
Yarın fotoğraf atarım