Muhabbet Kuşu Neden Kabarır?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Selam arkadaşlar, geçen kuzenimin yanına gittim ve muhabbet kuşu kabarmış bir şekilde duruyordu. Bunun sebebi nedir? Benim de aklıma burası geldi ve sorayım dedim. Muhabbet kuşları tam olarak neden kabarır?

Açıkçası bu tarz konuları araştırmadan direkt buraya soruyorum daha verilmli cevaplar aldığımı düşünüyorum. Eğer sizlerde kendi fikir ve düşüncelerinizi söylerseniz çok memnun olurum.

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Selam arkadaşlar, geçen kuzenimin yanına gittim ve muhabbet kuşu kabarmış bir şekilde duruyordu. Bunun sebebi nedir? Benim de aklıma burası geldi ve sorayım dedim. Muhabbet kuşları tam olarak neden kabarır?

Açıkçası bu tarz konuları araştırmadan direkt buraya soruyorum daha verilmli cevaplar aldığımı düşünüyorum. Eğer sizlerde kendi fikir ve düşüncelerinizi söylerseniz çok memnun olurum.
8 yaşında vefat eden bir muhabbet kuşum vardı. Gözlemlerime göre:

Uyurken kabarıyorlar. Kabarıp başlarını da tüylerinin arasına gömüp öyle uyumayı seviyorlar.
Üşüdüklerinde kabarıyorlar. Bizim de üşüyünce tüylerimizin diken diken olmasına benzer şekilde.
Hasta olduklarında kabarabiliyorlar. Yine hastalığa bağlı olarak üşüme ve uyku hali kaynaklı olarak.
Sinirlendiklerinde kabarıyorlar. Daha iri görünüp tehdit etmek için.

Tam nedenini belirlemek için öteki davranışlarına da bakmak gerekli. Başka nedenleri varsa diğer arkadaşlar da ekleme yapacaktır. ☺