Muhabbet kuşu kusması

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Kuşum kusuyor az önce farkettim yeni olan bişey yani nedeni nedir biraz araştırdım eş isterken falan yaparmış ama kizismak için küçük bence 3 3.5 aylık bide parmağımı ona götürdüğümde hafifçe ısırıyor oynuyo ayağını parmağıma atiyo içten bı ses cikariyo o an ve göz bebekleri küçülüyor

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Minik Tavşi, sizden rica etsem muhabbet kuşunuzun bu görüntülerini kısa bir videoya çekip konuya yükler misiniz? 8-10 saniye dahi yeterli olur benim için.

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Tamam ama şuan uyuyor bide telefonu görünce telefona uçuyor direkt cebelirsem buraya atarim

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Bunu sabah çekmiştim ama burda artık son anlariydi ayağını falan atmadı bide telefonu gördü bıraktı yapmayı göz bebekleri küçücük oluyor bide tek ayağı parmağımda oluyo

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Muhabbet kuşunuz yavaş yavaş kızgınlık dönemine girmeye başlamış. Bazen muhabbet kuşlarında bu süreç erken bir hâl alıyor ama bunu ergenlik çağı gibi düşünün :) yem bırakması oldukça normal, maşallah çok sağlıklı duruyor kafanıza takacağınız bence hiçbir şey yok diye düşünüyorum :)

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Aman Allahım 😊 ne yapmamız lazım kızgınlık döneminde oneriniz var mı 😁 bide sürekli gelip ısırıyor durduk yere bizi

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Aman Allahım 😊 ne yapmamız lazım kızgınlık döneminde oneriniz var mı 😁 bide sürekli gelip ısırıyor durduk yere bizi

Size şu şekilde açıklayayım. Eğer muhabbet kuşunuzun sürekli evcil kalmasını, konuşmasını, sizden uzaklaşmamasını istiyorsanız eğer yanına eş almayın. Bu tür durumlarda maalesef bunlar başınıza gelecektir, eş aldığınızda sizi bir süre sonra unutur.

Eğer eş alacaksanız da, her zaman söylediğim gibi hobici birisini bulun, ben üretimhane ve petshoplara gidilmesini pek mantıklı bulmuyorum. Hobiciler evlerinde küçük çaplı üretimler yapıyorlar genel de salmaları falanda oluyor, kuşunuzu bıraktığınızda o kendi eşini bulacaktır. Böylesi daha mantıklı :)

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Size şu şekilde açıklayayım. Eğer muhabbet kuşunuzun sürekli evcil kalmasını, konuşmasını, sizden uzaklaşmamasını istiyorsanız eğer yanına eş almayın. Bu tür durumlarda maalesef bunlar başınıza gelecektir, eş aldığınızda sizi bir süre sonra unutur.

Eğer eş alacaksanız da, her zaman söylediğim gibi hobici birisini bulun, ben üretimhane ve petshoplara gidilmesini pek mantıklı bulmuyorum. Hobiciler evlerinde küçük çaplı üretimler yapıyorlar genel de salmaları falanda oluyor, kuşunuzu bıraktığınızda o kendi eşini bulacaktır. Böylesi daha mantıklı :)
Evet eş almayı bende düşünmüyorum kızgınlık dönemi gecermi bı müddet sonra ve bu ısırmalar da kızgınlığa dahil midir şuan bile ısırıyor 😁

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Evet eş almayı bende düşünmüyorum kızgınlık dönemi gecermi bı müddet sonra ve bu ısırmalar da kızgınlığa dahil midir şuan bile ısırıyor 😁

Kızgınlık dönemi geçer, daha sonra muhabbet kuşunuz tüye girer :) Şu an çok fazla ısırmıyordur, kızgınlık dönemine tam olarak girdiğinde elinize aldığınızda zaten direkt olarak belli olur :)

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
İnanmıyorum şuan tam deilse bu ısırmalar 😁 geliyor omzuna konup bilerek boynumu ısırıyor 😁 ha bı de Tevfik bey banyo hiç sevmiyor önüne su kabı koyup yeşillik falan atiyorm içine hiç girmiyo içine iki defa ben kendim banyo yaptırdım ondada baya ısırdı

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
İnanmıyorum şuan tam deilse bu ısırmalar 😁 geliyor omzuna konup bilerek boynumu ısırıyor 😁 ha bı de Tevfik bey banyo hiç sevmiyor önüne su kabı koyup yeşillik falan atiyorm içine hiç girmiyo içine iki defa ben kendim banyo yaptırdım ondada baya ısırdı

Dünya'nın en meraklı hayvanlarından bir tanesi de muhabbet kuşlarıdır, bence banyoluğu takın zaten merak edip kendisi girecektir :) ama bu aralar havalara güvenmeyin, tam sıcaklar geldiğinde takın banyoluğu derim :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Tamam teşekkür ederim 🤗

Rica ederim ne demek, aklınıza takılan herhangi bir soru olursa lütfen konu açmaktan çekinmeyiniz. Konuyu detaylı bir şekilde anlattığınız vakit bizim anlayıp yorumlamamızda o kadar iyi oluyor :)