Muhabbet kuşu hangi durumlarda üşür?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

revo61

Hayvansever
Kus Dostu
Arkadaşlar selamlar, enteresan bir şekilde kuşum 3 aydır kabarıp kafesin altında duruyor. Elime aldığımda avucumun içine girip ısınmaya çalışıyor. Hatta dışarı çıkarttığımda bilgisayarın sıcak hava üfleyen fanına önüne geçip duruyor. Yani anlamadığım kısım evimiz soğuk değil. Ben şuanda tişört ile yazıyorum. Kuşu veterinere götürdüm birşeyi yok dedi mevsimsel dedi, kuşçuya götürdüm eş istiyor dedi. Sizce kuşlar sadece soğukta kalınca mı üşür? Bunun dışında hastalık belirtisi olabilir mi? 3 aydır bu şekilde olduğunu tekrar söyleyeyim.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar,

Öncelikle geçmiş olsun. Kuşunuzun fotoğrafını görebilme imkanımız var mı? O şekilde daha fazla yardımcı olmaya çalışırım.

revo61

Hayvansever
Kus Dostu
Merhabalar,

Öncelikle geçmiş olsun. Kuşunuzun fotoğrafını görebilme imkanımız var mı? O şekilde daha fazla yardımcı olmaya çalışırım.

Bu fotoğraflara ek olarak şunu söyliyeyim, kuş tüneğinde kusma eğilimi gösteriyor ama kusması 2-3 tane yemden oluşuyor. Ayrıca yem yemeside problemli. Yemi bazen bütün yiyor bazen ağzından düşürüp parçalayıp yiyor. Enteresan bir yeme şekli oluştu. Kuş 3 yaş civarında erkek.

IMG_20200410_194731.jpg

IMG_20200410_194741.jpg

IMG_20200410_194749.jpg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Hocam kuşunuz hasta, sebebini net olarak şu diyemem ama vitamin takviyesinde ve mama takviyesinde bulunun derim. Muhabbet kuşu hastalıkları ile ilgilenen arkadaşlar vardı onlar daha detaylı yardımcı olacaklardır mutlaka, çok geçmiş olsun.

revo61

Hayvansever
Kus Dostu
Yardım edecek olan olursa şu bilgileri vereyim, farklı forumlarda kuşa kursak mantarı dendi Mikostatin kullandım düzelme olmadı. Başka birisi Flagyl kullan dedi düzelme olmadı. Başka birisi koksidiyoz tedavisi uygula dedi ama yapmadım çünkü artık o ilaç bu ilaç derken hayvan daha fazla yormak istemedim. Yani veteriner ve petshopçu bile hasta değil dedi ama hala hasta olduğunu düşünüyorum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Muhabbet kuşlarının halsiz davranışları bile hastalık niteliğindedir. Mama takviyesinde bulunuyor musunuz? Bu tarz durumlarda ben beslenmesine çok dikkat ederim. Genel de dal darı, mama ve vitamin desteğinde bulunurum. Baharat gibi kokusu olan bir vitamin var haftada bir kez suyuna ondan damlatırım 24 saat olmadan yeniden değiştiririm, tüyleri içinde elma sirkesi kullanırım bayağı etkili olur. Siz de isterseniz bu şekilde yapabilirsiniz?

revo61

Hayvansever
Kus Dostu
Muhabbet kuşlarının halsiz davranışları bile hastalık niteliğindedir. Mama takviyesinde bulunuyor musunuz? Bu tarz durumlarda ben beslenmesine çok dikkat ederim. Genel de dal darı, mama ve vitamin desteğinde bulunurum. Baharat gibi kokusu olan bir vitamin var haftada bir kez suyuna ondan damlatırım 24 saat olmadan yeniden değiştiririm, tüyleri içinde elma sirkesi kullanırım bayağı etkili olur. Siz de isterseniz bu şekilde yapabilirsiniz?

Daldarı koyuyorum ama yemiyor, Sadece aspur ve karışık yem yiyor. Dün mama yapıp vermiştim. Vitaminde vermeye devam edeceğim. Elma sirkesini nasıl veriyorsunuz?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@revo61, elma sirkesini kanatlarına sıkıyorum, üzerinde oluşabilecek bit ve pirelere karşı önlem alıyorum diyebilirim.

Ayrıca tüylerinin yenilenmesine de yardımcı oluyor, canlı ve parlak görünüm veriyor.