Muhabbet Kuşu Bacak Morarması Hakkında

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Cemil

Hayvansever
Kus Dostu
Teşekkür ediyorum, bilgilendirme için..Yarın tahta tünek ya da benzeri bir ürünle değiştiriyorum. Gözlemleyip bilgi vereceğim @tevfik.1
Sevgiler.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Cemil, biz teşekkür ederim ne demek. Aklınıza takılan herhangi bir soru işareti olduğunda Muhabbet Kuşu kategorisine konu açabilirsiniz. Birçok hayvana ait özel kategorimiz mevcuttur.

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Nacizane tavsiyemdir, her ne konuda olursa olsun böyle uzmanlar sizi duyamayacak durumdaysa 7/24 acil klinik vet bulamadıysanız. Kesin çözüm olarak yaban hayatı konusunda çalışan üniversite hocaları ya da internette kuş gözlemciliği fotoğrafçılığı yapan uzmanlara danışmanızdır. Alper tüydeş bey özellikle belgeselleriyle ünlüdür keza ergun bacak hoca istanbulun kuşları kitabının yazarıdır. Petshopçulara veya forumdaki hayvanseverler bir yere kadar teknik bilgi verebilecektir.

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Teşekkür ediyorum, bilgilendirme için..Yarın tahta tünek ya da benzeri bir ürünle değiştiriyorum. Gözlemleyip bilgi vereceğim @tevfik.1
Sevgiler.
Kafesinde pozitif alan yaratın derim. Ben kanaryamı 21 sene yaşattım. Bir gaga alçısı vardı fazla ilgilenmezdi meyve salata biber ekmek her gün bir lokma gagalayacağı bişey verin ilgi görünce ışıldıyor altı temizse ve aynalı salıncağı varsa cıvıldıyor. Müzik dinlemeyi arada ötüşlerine karşılık sohbeti çok sever. Kırmızı etli biber yeyince tüy renkleri kızıllaşır. 3-4 tüneği ve taze suyu oldu mu yem kabına da bazen soyulmuş çekirdek koyarsanız o hiç hastalanmaz ki:) tırnak kesme konusu zordu kabul babama devrediyodum. Banyo keyfi yapması için de açık havaya çkarırdık kafesini yazın.

Cemil

Hayvansever
Kus Dostu
Bugün bir veterinere de gösterdim Muhabbet Kuşumu. Ayaklarındaki şişme beni rahatsız. etti. Avcılar Veterinerlik Fakültesine götürmemi istediler. Kangren olduğu yönünde teşhis koydular. Yarın götürmeyi düşünüyorum. Önerisi olan var mı? Kanatlı hayvanlar konusunda uzman bir veteriner var mı Bahçelievler, Bakırköy civarında. Teşekkürler.

evcil.tv

Hayvansever
Kus Dostu
Bu durumda ona benzer midir..Yavru bir kuş..1 haftadır belirtiler vardı..Bugün arttığını gözlemledim.
Öneriniz nedir? Teşekkür ediyorum şimdiden.
Ekli dosyayı görüntüle 1929
Bu şişme normal değil. Damla ve merhem tedavisi gerekebilir. Daha da ilerlemeden bir Veterinere danışmanızı ısrarla tavsiye ederim.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok geçmiş olsun. Kesinlikle veterinere götürülmesi gerekiyor bu canın aksi durumları ben bile düşünemiyorum 😔

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Aman Allahım neden nasıl olur böyle birşey

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Muhabbet kuşlarında ayak (bacak) morarması çok riskli bir durum olabilir. Bu nedenle hiçbir zaman ihmale alınmamalı.

pırlanta

Hayvansever
Kus Dostu
Kuşumun dilinde morluk var yeni fark ettim. Öncesinde bacağı morarmıştı. Gösterebileceğim bir veteriner yok ne yapmalıyım. Ayrıca gagasında da lacivert lekeler var.
Screenshot_20200923_153706.jpg Screenshot_20200923_153645.jpg

Bacağı da bu şekilde
IMG_20200923_144100.jpg

Son düzenleme:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@pırlanta, muhabbet kuşunuz kaç yaşında? Gördüğüm kadarıyla muhabbet kuşunuzun kafesinde plastik tünek var, bu oldukça zararlı ayakları için. Ayakları için tünekler çok önemlidir, kafesinizin fotoğrafını paylaşır mısınız?

0merakif

Hayvansever
Kus Dostu
merhaba.muhabbet kusumun 2 ayaginin parmaklarının birleştiği yerin üzeri morardı. alt kısmı normal renk. olduğum yerde veteriner yok sayılır. napmam lazim felç mi oluyor? keyfi hali yerinde basması normal. bilginiz varsa yardıma ihtiyacım var :( 1 yaşında erkek.Ekli dosyayı görüntüle 1214
Öncelikle merhaba, uzun bir ara olmuş siz bunu soralı fakat belki yakın zamanda böyle bir durum yaşayan ya da başlarına gelebilecekler için bilgi vermek istedim. Dün sabah kuşumun ayağına baktığımda buna benzer bir morarma vardı. (Arka parmakları daha çok mordu). Yarın yani bugün ise kuşumu kaybettik, veterinere götürecektim ki gözlerimin önünde can verdi. Böyle bir durumla karşılaşanlar için tavsiyem şu; en yakın zamanda veterinere götürün, umarım başınıza benim yaşadığım durum gelmez.