Muhabbet Kuşlarının Yaz Mevsiminde Banyo Yapmasını Sağlayın

Tevfik

Yönetici
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
869
Tepkime puanı
598
Puanları
93
Konum
Kayseri
Merhaba değerli hayvansever dostlar, yaz mevsimi herkesi fena yakıyor. Yaşadığım şehir de her ne kadar yaz yok desem de bu hafta çok fena sıcaklar gelmeye başladı, ne evlerde ne dışarıda duruluyor açıkçası.

Yaşadığım şehir Kayseri, klima taktıracak pek bir hava olmuyor açıkçası, burada çok sıcak havalar en fazla 1 ay olur desem yeridir. Onun haricinde akşamları dahi üzerinize birşeyler alarak oturursunuz. Gündüzleri bu sıcaklarda bizler pert durumda oluyorken peki ya sokaktaki hayvanlar? Evimizde olan dostlarımız ve muhabbet kuşumuz?

Muhabbet kuşları sıcaktan çok fazla nefret eder desem yeridir, haliyle tüylü hayvanlar ve sıcak bir yerde kalmaları onları yeterince berbat bir hâle sokuyor desem yeridir. Ben günlük olarak dışarı çıkartıyorum, banyosu var onun içine girer ve her gün banyosunu yapar, bir şekilde rahatlar. Ama kafes içerisinden çıkartmıyorsanız bu ciddi anlamda sıkıntı olabilir.

Eğer bulunduğunuz şehir çok sıcak ise (Türkiye'nin geneli sıcak oluyor yaz mevsiminde), dışarı çıkartmıyorsanız muhabbet kuşunuzu kesinlikle bir banyo ekleyin derim kafese, muhabbet kuşunuz kendine gelir ve rahat bir nefes alır.