Monk papağanıma uyumlu tür

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

monkemre1

Hayvansever
Kus Dostu
Evimde 2 yaşında monk papağanım var cinsiyeti belli değil yanına farklı kafeste olacak şekilde yeni bir papağan türü almak istiyorum pakistan papağanı almayı düşünüyorum uyumları nasıl olur sizce birbirlerini kıskanırlarmı zarar verirlermi beni bilgilendirirseniz sevinirim

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Görünüm olarak hemen hemen benzer görünümlere sahip ama elbette ırk farklılığı olduğundan dolayı bu durumu normal karşılamayabilirler (aynı ırklarda da bu mevcuttur aslında). Direkt olarak kafese atmayın eğer sahiplenecekseniz, ayrı kafeslerde bir süre tutun ikisini de, daha sonra zamanla anlaşırlar. Kedi ile köpekler çok güzel şekilde anlaşıyorlar, papağanlar mı anlaşamayacak ☺️

monkemre1

Hayvansever
Kus Dostu
Görünüm olarak hemen hemen benzer görünümlere sahip ama elbette ırk farklılığı olduğundan dolayı bu durumu normal karşılamayabilirler (aynı ırklarda da bu mevcuttur aslında). Direkt olarak kafese atmayın eğer sahiplenecekseniz, ayrı kafeslerde bir süre tutun ikisini de, daha sonra zamanla anlaşırlar. Kedi ile köpekler çok güzel şekilde anlaşıyorlar, papağanlar mı anlaşamayacak ☺

hocam zaten pakistanla birlikte bir kafes daha alacagım ikisi ayrı kafeslerde olacak çekincem pakistanı ele alıştırtırıp monkla birlikte saldıgımda birbirlerine zarar verme olasılıgı onun dışında hiç bir soru yok kafamda monkun yanında daha önce çift sultanlarım vardı baya iyi anlaşıyordu bizim monk sultanların ıslıgını bile ögrendi ama pakistanla uyumlu olurlarmı merak ettim açıkçası

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@monkemre1, aslında dediğim gibi ayrı kafeslerde belirli bir vakit geçirdikten sonra diğerini yalnız bırakın oda içerisinde, belirli bir süre sonra ise diğerini. Zaman içerisinde birlikte bıraktığınız vakit ister istemez alışacaktır.

Annemin kedisi benim muhabbet kuşuna bayağı zor zamanda alışmıştı :) ama en sonunda alıştı.

monkemre1

Hayvansever
Kus Dostu
bugün 7 aylık bir pakistan aldım kafesiyle birlikte hemen monkumun bulundugu kafein yanına kafesi yerleştirdim ve monkumu saldım monkum sürekli onun kafesine girmeye çalıştı ve ilk tanışmaları pek iyi olmadı ilginç olan monkum pakistandan daha güçlü çıktı ve pakistana sağlam bir gaga darbesi indirmiş olmalı ki pakistanın sesini duymamla monku kafesine geri koymam bir oldu.Bu arada pakistan eve geleli 5-6 saat olacak 1 tane bile çekirdek yememiş su içmemiş bu sorun tşekil eder mi

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Eve geldiğinde karşılaştığı tepkiden dolayı olabilir. Pakistan papağanınızı biraz kendi haline bırakırsanız düzelebilir.
Bu arada ikisi de en sevdiğim türlerden, en yakın zamanda ben de beslemek isterdim doğrusu 😊

eypcn.ytmz

Hayvansever
Kedi Dostu
Kuşlarda herhangi sağlık problemi yoksa birkaç saat ilk geldiğinde yememeleri normal normalde bazı kuşlar fazla asabi olmuyorlar ve aynı anda dışarı salmanızda bir sakınca olmuyor ama sizinki gibi durumlarda aynı anda çıkarmamak gerekir iki kuşu farklı zamanlarda dışarıya çıkartın ikisinin farklı kafeste durması sakınca teşkil etmez ama ikisiylede tek tek sırayla ilgileneyim diyorsanız işiniz biraz zor olur ortam müsait ise iki kuşun kafeslerini farklı odalarda tutun hem kıskançlık durumları olmaz hemde her kuşla çok daha iyi ilgilenebilir ve eğitebilirsiniz.
Ayrıca monk papağının pakistana saldırması boyut olarak baltığında biraz zor gibi ama sizinde gördüğünüz gibi genelde küçük papağan türleri(cennet,sevda,monk vs vs) doğada diğer büyük kuşlardan kendilerini ve yuvalarını korumak için çabaladıklarından iç güdüsel olarak doğaları gereği bu şekilde yaratılmışlardır siz dediğim gibi ortam müsaitse farklı odalarda besleyen ve ilgilenin kuşlarla kıskançlık,eğitilmede zorluk gibi durumlar olacaktır bu şekilde

Kevork

Hayvansever
Kopek Dostu
Bende iki türden birini satın almak istiyorum ama sizin öneriniz nedir sizce hangi türü sahiplenmeliyim?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Kevork, monk papağanı oldukça güzel türler. Satın almasanızda keşke sahiplenseniz, keşke öyle bir fırsatınız olsa.

synax

Hayvansever
Kus Dostu
bugün 7 aylık bir pakistan aldım kafesiyle birlikte hemen monkumun bulundugu kafein yanına kafesi yerleştirdim ve monkumu saldım monkum sürekli onun kafesine girmeye çalıştı ve ilk tanışmaları pek iyi olmadı ilginç olan monkum pakistandan daha güçlü çıktı ve pakistana sağlam bir gaga darbesi indirmiş olmalı ki pakistanın sesini duymamla monku kafesine geri koymam bir oldu.Bu arada pakistan eve geleli 5-6 saat olacak 1 tane bile çekirdek yememiş su içmemiş bu sorun tşekil eder mi
merhaba monk papağanları sahıbını lıder sectıgı kısıyı kıskanır paylasmayı sevmez oncelıkle ayrı kafeslerde tutmanız lazım bırbırlerının seslerıne vs alısmaları lazım bı sure bırbırlerını kafeste gormelerı gerekır hemen bır araya getırılmemlıydı yanlıs bu bırbırlerıne alısmaları lazım uzaktan pakıstan papaganın gelıcek olursak eve yenı gelen yavrucak bı sure kendı halıne bırakılmalı ortama alısmalı gozlemlemelı kendı zaten ıhtıyacı olunca yıyıcektır uygunsa yemınız uc bes gunde elınıze almaya baslamayın once meyve ıkrm edın sevdıgı seyler gıbı urkutmeden korkutmadan alısmasını osekılde saglıyabılırsınız aynı kafese karsıyım yenı bı ortama gırdıgımızde tasındıgımızda ınsanlar olarak yabancılık cekerız bu sekılde dusunebılırsınız monk sahıbıyım bende

synax

Hayvansever
Kus Dostu
Bende iki türden birini satın almak istiyorum ama sizin öneriniz nedir sizce hangi türü sahiplenmeliyim?
merhaba monk mu pakıstanmı dersenız bütcenız var ıse monk papağanı pakıstan papağanları zor evcıllestırılır monk papaganları ınsana daha yatkın ve konusma ozellıgı üst sevıyede yavru el besleme almanız onemlı benım yavrum 2019 dogumlu suan 12 -13 kelıme konusuyor

Kevork

Hayvansever
Kopek Dostu
merhaba monk mu pakıstanmı dersenız bütcenız var ıse monk papağanı pakıstan papağanları zor evcıllestırılır monk papaganları ınsana daha yatkın ve konusma ozellıgı üst sevıyede yavru el besleme almanız onemlı benım yavrum 2019 dogumlu suan 12 -13 kelıme konusuyor
Keşke bu açıklamanızı daha erken yapsaydınız :D Pakistan papağanı aldım ve dediğiniz gibi 4 aylık olmasına rağmen elimi gördümü şeytan görmüş gibi saldırıyor onun dışında omzuma koluma çıkıyor ama oda zorunlu oldukça yoksa ondan bile çok memnun değil , sabırla bekliyorum ama ellerim parçalandı artık ben pes etmek üzereyim 😂

synax

Hayvansever
Kus Dostu
Keşke bu açıklamanızı daha erken yapsaydınız :D Pakistan papağanı aldım ve dediğiniz gibi 4 aylık olmasına rağmen elimi gördümü şeytan görmüş gibi saldırıyor onun dışında omzuma koluma çıkıyor ama oda zorunlu oldukça yoksa ondan bile çok memnun değil , sabırla bekliyorum ama ellerim parçalandı artık ben pes etmek üzereyim 😂
siteyi yeni keşfedenlerdenim ne yazikki görünce hemen yazdım ama geç olmuş meyve sebze sevdiği şeyleri bilirsiniz onlarla yaklasıp sanırım mecburıyetten omzunuza vs gelıyor zamanla sevgınızı gosterdıkce yoluna girebilir onların tek beklentısı sevgi zaten yenı aldıysanız üstelemeyın fazla zamana yayın ınsanlar papağan beslemek istiyor fıyatlarda malum çok yüksek pakistan türü papağanlarda cogu yurtdısından gelıyor gözlemlediğim yabani oluyorlar bu yuzden evcıllestırılmesıde zor oluyor 750 1000 arası sahiplenmişinizdir sanırım bileziği varmı ayağında tarih yazan halka türkiyede üretimi çok olmadığından yurtdısından getiren cok var

Kevork

Hayvansever
Kopek Dostu
siteyi yeni keşfedenlerdenim ne yazikki görünce hemen yazdım ama geç olmuş meyve sebze sevdiği şeyleri bilirsiniz onlarla yaklasıp sanırım mecburıyetten omzunuza vs gelıyor zamanla sevgınızı gosterdıkce yoluna girebilir onların tek beklentısı sevgi zaten yenı aldıysanız üstelemeyın fazla zamana yayın ınsanlar papağan beslemek istiyor fıyatlarda malum çok yüksek pakistan türü papağanlarda cogu yurtdısından gelıyor gözlemlediğim yabani oluyorlar bu yuzden evcıllestırılmesıde zor oluyor 750 1000 arası sahiplenmişinizdir sanırım bileziği varmı ayağında tarih yazan halka türkiyede üretimi çok olmadığından yurtdısından getiren cok var
Yinede teşekkürler, bileziği var evet bişeyler yazıyor yanlış okumadıysam “spasa 020’’ felan yazıyor , aldım dedim yanlış oldu aslında almak istediğimi bilen arkadaşım tarafından hediye edildi bana ama ne kadara aldığı hakkında hiç bi fikrim yok inanın