Monk papağanıma uyumlu tür

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

monkemre1

Hayvansever
Kus Dostu
merhaba monk papağanları sahıbını lıder sectıgı kısıyı kıskanır paylasmayı sevmez oncelıkle ayrı kafeslerde tutmanız lazım bırbırlerının seslerıne vs alısmaları lazım bı sure bırbırlerını kafeste gormelerı gerekır hemen bır araya getırılmemlıydı yanlıs bu bırbırlerıne alısmaları lazım uzaktan pakıstan papaganın gelıcek olursak eve yenı gelen yavrucak bı sure kendı halıne bırakılmalı ortama alısmalı gozlemlemelı kendı zaten ıhtıyacı olunca yıyıcektır uygunsa yemınız uc bes gunde elınıze almaya baslamayın once meyve ıkrm edın sevdıgı seyler gıbı urkutmeden korkutmadan alısmasını osekılde saglıyabılırsınız aynı kafese karsıyım yenı bı ortama gırdıgımızde tasındıgımızda ınsanlar olarak yabancılık cekerız bu sekılde dusunebılırsınız monk sahıbıyım bende

benim monk 2 yaşına girdi dişimi erkek mi hala bilmiyoruz kanat ayarı yapılmış şekilde 1 yaşındayken almıştım eğitimli eli asla ısırmaz eğitimi çok iyi maşallah bana öyle baglı ki sesimi duymasıyla direk bi odadan diger odaya uçup yanıma gelir t sihrtleri hep gagasıyla deldi t shirt kalmadı neredeyse :D Son 1 haftadır 4-5 parça tüyünü yolup kemirmeye başladı eş istiyor olabilir ama almak için önce cinsiyeti ögrenmek lazım keşke pakistan veya sultan gibi cinsiyetini belli eden bir özelligi olsa ama dna dışında anlaşılmıyor bu türün cinsiyeti tek sıkıntımız o

dollfish

Hayvansever
Kus Dostu
İki papağanın anlaşıp anlaşamayacağını hiç bilemezsiniz. Bir kere karşı cinsten olması çok önemli alacağınız yeni papağanın. Bu kavga etme olasılıklarını düşürür fakat yine de anlaşacaklarını bilemezsiniz. Papağan kavgaları çok ciddi boyutlara ulaşabilir. Boyut açısından ikisinin birbirine yakın olması güzel. Threaddeki diğer cevapları okumaya zamanım olmadı fakat sürüye yeni bir kuş ekleneceği zaman yavaş yavaş alıştırılması ve ev sahibi kuşun alanını işgal etmeyecek şekilde tanıtılması gerekli. Bir de unutmayın, hiçbir zaman birbirlerini sevmeyebilirler ve bu sebeple hiçbir zaman ikisini aynı anda evin içinde serbest bırakamayabilirsiniz.

Kamboc

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba..
Ben de monk sahiplenmek üzereyim.. Yanliz merak ettiğim bir konu var gurultucu bir papağan mi? Çok gürültü ses yapıyor mu bilgi verebilirmisiniz?

BATUR

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba..
Ben de monk sahiplenmek üzereyim.. Yanliz merak ettiğim bir konu var gurultucu bir papağan mi? Çok gürültü ses yapıyor mu bilgi verebilirmisiniz?
Size ve ortama alışması için biraz zaman verin. Elinizi kafese yem ve su değişimi harici sokarak rahatsız etmeyin. Aslında iki hafta alışması için çok uzun bir süre sayılmaz. Monk papağanı çok sesli kuşlardır karga gibi ses çıkarırlar. Benim monk papağanımda öyle. O konuda yapacak bir şey yok.
Pelet yem kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Ama monk yerine başka papağan alırsanız daha az sesi olacağına eminim.