Mikostatin Sonrası Yeşil Dışkı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

jordan5

Hayvansever
Kus Dostu
Herkese merhaba,

Kuşuma gaita testi yaptırmıştım, bakteri ve mantar çıkmıştı. Bunun peşine 5 gün doksimis kullandım ve 10 gün ara verdikten sonra mikostatin kullandım. Doksimisten sonra dışkısı düzelmişti bayağı. Fakat mikostatinden sonra çok daha bozuk bir hale geldi. Ve yaklaşık 2-3 gündür de böyle seyrediyor. Tam da tüy dönemine girdi. Sizce sorun ne olabilir? Testi birkaç ay önce yaptırmıştım. Tekrar bakteri veya parazit oluşma durumu olabilir mi? Bir de iştahı azaldı son günlerde.

Görsel:

gaita.jpg

Cevap veren herkese teşekkürler.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Merhaba,

Bu dönemde kafesini sık sık dezenfekte ettiğiniz mi? Her gün suyunu yenileme yaptınız mı? Tekrarlama durumu olabiliyor. İştahının azalması olabilir ancak biran önce iştahı geri dönmesi hayati önem taşır.

Kuşunuz son zamanlarda nelerle beslendi? Yedikleri ile alakalı olabilir.

jordan5

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba,

Bu dönemde kafesini sık sık dezenfekte ettiğiniz mi? Her gün suyunu yenileme yaptınız mı? Tekrarlama durumu olabiliyor. İştahının azalması olabilir ancak biran önce iştahı geri dönmesi hayati önem taşır.

Kuşunuz son zamanlarda nelerle beslendi? Yedikleri ile alakalı olabilir.
Evet altını 2 günde bir değiştirdim. Tellerini sildim. Suyunu günde 2 kez değiştirdiğim oldu.

Genelde yem + yulaf + arada meyve/sebze şeklinde gittim. Şu an toparlandı dışkıları. Sanırım tüy dökme dönemine çok sert girdi. 1 günde döktüğü tüy o kadar fazlaydı ki. Şu zamana kadar 5 tane kuş besledim. Hiç böylesini görmemiştim.

Dünkü tüy durumu:
t-y.jpg

Bugünkü dışkısı:
gaita2.jpg

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Evet altını 2 günde bir değiştirdim. Tellerini sildim. Suyunu günde 2 kez değiştirdiğim oldu.

Genelde yem + yulaf + arada meyve/sebze şeklinde gittim. Şu an toparlandı dışkıları. Sanırım tüy dökme dönemine çok sert girdi. 1 günde döktüğü tüy o kadar fazlaydı ki. Şu zamana kadar 5 tane kuş besledim. Hiç böylesini görmemiştim.

Dünkü tüy durumu:
t-y.jpg

Bugünkü dışkısı:
gaita2.jpg
Geçmiş muhabbet kuşunuzun dışkısı normal görünüyor şuan. Ben en ufak ishal belirtisinde sebze ve meyveleri azaltıyorum. Tekrardan geçmiş olsun, uzun ömrü olsun :)