Migros İndirimi Başladı! Migros İndiriminden Ne Alınmalıdır?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Market maması alınmaz ama market indiriminden faydalanmamak da olmaz diyenler için alınabilecek mamaları paylaşıyorum:

1. Dreamies Kedi Ödül Maması
Arada bir kedinizi mutlu etmek için verebileceğiniz, ancak bir abur cubur kadar sağlıklı bu mamanın fiyatı 4,37 TL. Fiyatının uygun olması sebebiyle gerek sokak kedilerine vermek için yanda taşımalık, gerekse kedinizi ödüllendirmek için verebileceğiniz bir mama.
dreamies-somonlu-kedi-odul-mama-60g-9029e6.jpg

2. Purina Gourmet
Markanın güvenilir olması ve diğer yaş mamalara göre daha iyi diyebileceğimiz bir mama olması sebebiyle tercih edilebilir. Diğer yaş mamalarda ortalama %7 protein bulunurken bu mamada %11 protein bulunuyor.
1569866009371.png

3. Purina One
Marketlerde satılan en kaliteli kuru mama kategorisine girebilecek bir mama olduğunu düşünüyorum. İçeriğinde %15 somon, %37 protein bulunuyor. Sadece indirimde almak bir kenara, düzenli kullanımda da kedi üzerinde olumsuz sonuçlar bırakacak bir içeriği bulunmuyor. Bazı mamalardan geçiş yapanlar tüy dökümü sorunuyla karşılaşabilirler.
1569866843133.png

4. Mırmır Yaş Kedi Maması
Kedi kumundan sonra yaş mama çıkardıklarını ilk defa reyonda fark ettim. İçeriğine baktığımda oldukça şaşırdığımı söyleyebilirim. İçeriğindeki et oranı %48 olan bu mama yalnızca %7,5 protein içeriyor. Et proteini bu kadar fazla olmasına rağmen asıl protein oranının bu kadar düşük olması beni oldukça şaşırttı. En yakın zamanda deneyeceğim ve bana kediler sevecek gibi geliyor. Ayrıca; Felix, whiskas, gourmet gibi markalar şeker içeriyor ancak mırmır şeker içermiyor.
1569866922259.png

5. Whiskas Anti Hairball
Whiskas mama kendi başına çok kaliteli bir mama olmasa da hem ödül maması hem de tüy topu önleyici olması mamayı tercih edilebilir kılıyor.
1569867360293.png

6. Purina Friskies Aktif Köpek Maması
İçeriği orta kalite bir mamayla benzerlik gösteriyor. Migrosta satılan diğer mamalara kıyasla Purina çok daha kaliteli bir mama ancak düzenli kullanılmamasının köpekleriniz açısından çok daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Acil bir durumda alınabilecek veya sokak hayvanları için tercih edilebilecek en iyi mama purina friskies aktif köpek mamasıdır. :)
1569867851038.png

7. Bonnie Kedi Yaş Maması
Bonnie piyasaya sürdüğü kuru mamalara kıyasla yaş mamada çok daha iyi iş çıkarmış. İçeriğinde %9 protein var ve şeker içermiyor. Kedilerde bayıla bayıla yiyor :) Bu mama hakkında tek tavsiyem: patlamaya ve sızdırmaya çok müsait bir paketi olduğundan çantada veya ezilebileceği bir yerde tutmamanız olacaktır.
1569867861639.png

8. Bonnie Tavşan ve Kemirgen Yemi
Tavşanlarıma kendim mama yapmaya başlayana kadar Bonnie'den başka mama kullanmıyor hatta düşünemiyordum. Hem tavşan hem de kemirgenlerin kullanabileceği bir mama olduğundan guineapig, hamster gibi canlıların da tüketebileceği besinler bulunuyor.
1569868098104.png

9. Bonnie Dentabone
Köpeklerin kemirme ve diş kaşıma ihtiyacını karşılayabilecek preslenmiş kemikler aynı zamanda ödül olarak da kullanılabilir.
1569868344180.png

Pedigree, Sheba'yı neden önermedim?
Pedigree ve Sheba hayvanlar üzerinde deney yaptığından mamaları incelemeye dahi almadım. Ne üretseler boş!

Croque, , Buddy Paw in Love, Joker, Goody'i neden önermedim?
Canlının vücuduna katkı sağlayacak veya yemelerini teşvik edecek hiçbir besin maddesi barındırmadıklarından kesinlikle tavsiye etmiyorum. Olan yalnızca paranıza olur.

Son düzenleme:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Oldukça güzel ve yararlı bir konu olmuş @socrabbit emeğine sağlık. Google gönderdim konuyu :)
Bir de görsel hazırlayıp sosyal medya hesaplarımızda yayınlamak lazım. Hayvanseverlerin görmesi çok işlerine gelecek.

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Teşekkürler bilgilendirme için. Tüm migroslarda bu indirimler var mı?

Banu Zorluoğlu

Hayvansever
Kedi Dostu
Purina yaş mamanın logosu proplan logosuna benzettim sanki :) protein oranının yüksek olması her zaman iyi mi? Yoksa arada verdiğimiz zamanlar daha mı faydalı?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Purina yaş mamanın logosu proplan logosuna benzettim sanki :) protein oranının yüksek olması her zaman iyi mi? Yoksa arada verdiğimiz zamanlar daha mı faydalı?
Her canlının vücuduna alması gereken protein miktarı vardır. Kuru mamalarla bu oranı yakalamak çok zor ki çok yüksek protein içeren mamalarla besleme yaparak canlının böbreklerini yormanın alemi yok ancak yaş mamaların protein oranları zaten düşük olduğundan diğerlerine göre yüksek protein içeren markaların verilmesi daha doğru olacaktır.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok yararlı olmuş teşekkür ediyorum.👍🏻