Merhabalar

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ahmet

Hayvansever
Kus Dostu
Merhabalar.

Adım Ahmet, 29 yaşındayım. Blog yazarlığı ve içerik üreticiliği yapıyorum. Muhabbet kuşları konusunda yaklaşık olarak 16 yıllık bir deneyime sahibim ve @Tevfik çok sevdiğim bir arkadaşım olduğu için böyle bir proje de ben de bulunmak istedim.

Erkek muhabbet kuşları konusunda tür farketmeksizin çok fazla deneyim ve bilgiye ulaştığım için, bilgi ve birikimimin tamamını burada diğer ihtiyaç duyan insanlarla da gönüllü olarak paylaşmak isterim. Özellikle muhabbet kuşları konusunda pek çok veteriner hekim iş almaz ve tedavi bilmez. Bu nedenle bu küçük arkadaşlarımızın pek çok sorunlarında çözüm üretebilmek adına da elimden geleni yapacağımı belirtmek isterim.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Ahmet, hoş geldin sefalar getirdin kardeşim :)

Muhabbet kuşu benim de vardı, maalesef geçtiğimiz aylarda kaybettim. Hatta aşağıda linkini de paylaşayım. Bilezikli, vasıflı bir jumbo muhabbet kuşuna sahiptim.

Ahmet

Hayvansever
Kus Dostu
@Ahmet, hoş geldin sefalar getirdin kardeşim :)

Muhabbet kuşu benim de vardı, maalesef geçtiğimiz aylarda kaybettim. Hatta aşağıda linkini de paylaşayım. Bilezikli, vasıflı bir jumbo muhabbet kuşuna sahiptim.

Hoş buldum teşekkür ederim. :) Jumbo bir kuşu bu seviyeye çok iyi getirmişsin açıkçası. Çekoslavakya ırkına göre evcilleşmesi konusunda biraz daha fazla emek isteyen bir kuş türü ve bunlara rağmen sanırım büyük bir sevgi ve emek vermiş olmalısın. Ne yazık ki kuşlar diğer hayvanlara göre daha kırılgan ve dirençsiz oluyorlar, böyle aramızdan bir anda ayrılıklarında çok zor oluyor. :(

Ben de yerli bir erkek muhabbet kuşuna sahiptim, iki ay olmadı kaybedeli, yeni kuş almama rağmen hala alışamadım onun yokluğuna. Yeni çekoslavak oğlumun da resim ve videolarını yakında yüklerim. :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Ahmet, hep birlikte sabırsızlıkla bekliyoruz o zaman :)

Maalesef en kötü tarafı o, geçenlerde gözüm gibi baktığım yavrulardan birisini (kedi yavrumuz) ölü buldum 2 gün kendime gelemedim. Kaybetmek çok ağır ve zor oluyor bir hayvanı kaybetmek...

Ahmet

Hayvansever
Kus Dostu
@Ahmet, hep birlikte sabırsızlıkla bekliyoruz o zaman :)

Maalesef en kötü tarafı o, geçenlerde gözüm gibi baktığım yavrulardan birisini (kedi yavrumuz) ölü buldum 2 gün kendime gelemedim. Kaybetmek çok ağır ve zor oluyor bir hayvanı kaybetmek...
Samimiyetleri ve doğal olmaları onları insanlara bağlıyor ve yokluklarına alışmak o kadar zor oluyor ki. :( Umarım yeni evlat beni bu kadar erken bırakmaz. Adı Can bu arada, hepinize selamları var omuzumda şu anda. :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Ahmet, kesinlikle aşırı sabırlı ve en çok taktir ettiğim yönlerinden bir tanesi sabrıdır :) bir de mantıyı bıkmadan usanmadan yemesi :D