Merhabalar ben Yunus Çelik

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar herkese merhaba yaklaşık 1 haftadır burda soru soruyorum kedilerle ilgili ve sağolsunlar bilenler çok güzel bilgilendirdi beni. Sonunda kedimi yani Pamuk'u bugün sahiplenmiş bulundum.
Arabaya zor bindirdik aslında çok cana yakın bir kedi bizden korkmuyor fakat evinden ayrılmak istemediğinden baya zorluk çıkardı. Ama arabada bekleyip alıştırdıktan sonra arka koltukta mışıl mışıl uyudu :D Arkadaşlar kedi 6 aylık. Şuan evin köşelerinde oturuyor tabi biraz çekingen ama sevincede hiçbir şekilde karşılık vermiyor. Bu şekilde saklanması normal midir ? Alıştıktan sonra veterinere götürmeyi planlıyorum.
Böylelikle aranıza resmen katılmış bulunuyorum. İyi forumlar herkese.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-12-07 at 19.40.56.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-07 at 19.40.56.jpeg
    215.1 KB · Görüntüleme: 34
  • WhatsApp Image 2020-12-07 at 19.41.03.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-07 at 19.41.03.jpeg
    174.7 KB · Görüntüleme: 27
  • WhatsApp Image 2020-12-07 at 19.41.08.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-07 at 19.41.08.jpeg
    190.5 KB · Görüntüleme: 34

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar öncelikle yeniden aramıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz, konunuzun başlığını bu şekilde değiştirdim :) umarım sakıncası yoktur?

Elbette kedinizin bu denli köşelere saklanması, korkuyor olması, korkudan titremesi vs. bunlar normal durumlar. Zamanla Pamuk size ve ortamına alışıp hiç beklemediğiniz zamanlar kucağınıza çıkıp, size kendisini sevdirmek için çaba sarfedecektir.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar öncelikle yeniden aramıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz, konunuzun başlığını bu şekilde değiştirdim :) umarım sakıncası yoktur?

Elbette kedinizin bu denli köşelere saklanması, korkuyor olması, korkudan titremesi vs. bunlar normal durumlar. Zamanla Pamuk size ve ortamına alışıp hiç beklemediğiniz zamanlar kucağınıza çıkıp, size kendisini sevdirmek için çaba sarfedecektir.
Sahibi çok cana yakın kedi olduğunu ve oyuncu bir kedi olduğunu söyledi. Sevince çok güzel mırıldanıyor :). Şuan içim çok rahatladı teşekkür ederim.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, hiç canınızı sıkmayın :) Dediğim gibi biraz zaman geçtikten sonra mutlaka size fazlasıyla yanaşacaktır. Ayrıca çok mutlu oldum sizin Pamuk gibi güzel bir kediyi sahiplenmenize ve Pamuk'un sizin gibi değerli insanlarla karşılaşmasına :)

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, hiç canınızı sıkmayın :) Dediğim gibi biraz zaman geçtikten sonra mutlaka size fazlasıyla yanaşacaktır. Ayrıca çok mutlu oldum sizin Pamuk gibi güzel bir kediyi sahiplenmenize ve Pamuk'un sizin gibi değerli insanlarla karşılaşmasına :)
Teşekkür ederim bütün hayvanseverler öyle. O kadar güzel hismiş ki. Şuan köşede mışıl mışıl uyuyor ve uyandırıp öpmemek için zor tutuyorum kendimi :).

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, muhteşem bir duygudur, ben evimin içerisinde besleyemiyorum açıkçası. Annemin kızım adında bir kedisi vardı ve astım hastalığı arttığından dolayı sahiplendirmek zorunda kaldık...

Dışarıda beslediğim kedi sayısı çok fazla, sokak köpeği hiç denk gelmiyorum yaşadığım alanda genel de ilçelere giderken oluyor onun Kayseri'de ekibi ise farklı bizim arkadaşlar sağ olsunlar ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorlar.

Ben de sokaktaki hayvanları beslediğimde ağızlarını, burunlarını ısırasım geliyor inanın. Bir de yavrularımız var ki hiç sormayın aşırı tatlılar :)

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, muhteşem bir duygudur, ben evimin içerisinde besleyemiyorum açıkçası. Annemin kızım adında bir kedisi vardı ve astım hastalığı arttığından dolayı sahiplendirmek zorunda kaldık...

Dışarıda beslediğim kedi sayısı çok fazla, sokak köpeği hiç denk gelmiyorum yaşadığım alanda genel de ilçelere giderken oluyor onun Kayseri'de ekibi ise farklı bizim arkadaşlar sağ olsunlar ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorlar.

Ben de sokaktaki hayvanları beslediğimde ağızlarını, burunlarını ısırasım geliyor inanın. Bir de yavrularımız var ki hiç sormayın aşırı tatlılar :)
Çok üzüldüm umarım öyle bir sorun yaşamam.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok normal bir durum, birkaç güne alışır size.
Karnesi var ise sıkıntı değil ama yoksa veteriner e bir an önce götürün.
Pek tatlıymış :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, umarım yaşamazsınız ki çok acı bir durum oluyor maalesef.

Annem çok ağlamıştı, o kedimizin hayat hikayesi ise çok acıydı. Annesine araba çarpmış, diğer kardeşleri de açlıktan ölüyor sadece bu kalıyordu annem sahiplendi. İnanın öyle çok seviyordu ki tarif edemem. Maalesef hastalığı artmaya başladı ve kanatlı - tüylü vb. hiçbir hayvana bakamıyoruz.

Sokakta annem de besler kedileri, hakkını yiyemem. Ama fazla yanlarında duramaz, en ufak tozdan dahi etkileniyor annem.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, umarım yaşamazsınız ki çok acı bir durum oluyor maalesef.

Annem çok ağlamıştı, o kedimizin hayat hikayesi ise çok acıydı. Annesine araba çarpmış, diğer kardeşleri de açlıktan ölüyor sadece bu kalıyordu annem sahiplendi. İnanın öyle çok seviyordu ki tarif edemem. Maalesef hastalığı artmaya başladı ve kanatlı - tüylü vb. hiçbir hayvana bakamıyoruz.

Sokakta annem de besler kedileri, hakkını yiyemem. Ama fazla yanlarında duramaz, en ufak tozdan dahi etkileniyor annem.
Bazı insanların kaderi belli oluyor malesef.
Çok normal bir durum, birkaç güne alışır size.
Karnesi var ise sıkıntı değil ama yoksa veteriner e bir an önce götürün.
Pek tatlıymış :)
Aşı karnesi yok 1-2 güne götürmeyi planlıyorum ne zaman köşesinden çıkar dolaşmaya başlar o zaman. Birde biz şuan aile apartmanında yaşıyoruz işte yengem biz babaannem 4 aile toplamda. Tabi apartmanda herkes çok sevdi sevmekde istiyor ben bu kediyi apartmanda gezmesine izin versem insanlara alışsa doğru yapmış olur muyum ? Daha doğrusu nasıl onlara da alıştırabilirim ? Camlar kapalı olacak dışarı atlaması, kaçması mümkün değil bu arada.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bölge arttıra arttıra gidin birden salmayın.
Bence 1 ayda önce sizin evi tanısın sonra yavaş yavaş apartmanı gezsin.
Tabi mama ve kum kabı uzak kalınca strese girer mi o Kısım ayri

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bölge arttıra arttıra gidin birden salmayın.
Bence 1 ayda önce sizin evi tanısın sonra yavaş yavaş apartmanı gezsin.
Tabi mama ve kum kabı uzak kalınca strese girer mi o Kısım ayri
Anladım, zaten çok uzun kalmaz mesela benim yeğenlerim var yaşları küçük onlar bi sevse yeter :)

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, maalesef onlar ayrı kafada 🐈
Benimde kızım geldiğinde nelere özenip aldım, sonuç başkalarına verdim 😇😇