Merhaba

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Nazan Kes

Hayvansever
Kedi Dostu
Nazan ben. Ankara'da yaşıyorum. Evde beslediğim 2 kedim var. Birisi iki ameliyat geçirdi, Ameliyatları başarılı olmasına rağmen sakat kaldı maalesef. Diğeri hasta, hastalıkla mücadele de 5. ayı bitirmek üzereyiz, Yılmadık, savaştık, ölümden döndük, çok şükür durumumuz iyiye gidiyor. Evim bahçe katı. 5 annem, 23 bebeğim var. Daha önce 6 bebek sahiplendirdim, Çok güzel yuvaları oldu. Bu bebeklerimi de sahiplendirmek istiyorum, İnşallah bunlarında çok güzel yuvaları olur. Size bir sır vereyim mi. Hiç birini sahiplendirmek istemiyorum aslında, hepsi benim olsun istiyorum. Evet bencilce düşündüğümün farkındayım. Ev ortamında daha sağlıklı ve güvende yaşayacaklarını biliyorum ama onları çok seviyorum ve ayrılmak istemiyorum. Benimle kaldıklarında, kalabalık oldukları için sağlıkları, aşılarıyla ve kısırlaştırma işlemleriyle tam anlamıyla ilğilenemeyeceğimin farkındayım. Ne kadar bahçe içerisinde bakmaya çalışırsam çalışayım, yaramaz patilerim bahçe dışına çıkıp kendini bilmez insanlar tarafından zarar görecekler. Zamanı geldiğinde üzülerek, onların iyiliği için bebeklerime yuva arayacağım. Bahçeme Anne bir kedi bebeklerini bırakmadan önce labrador kırması kangal köpeğimiz vardı. 13 sene beraberdik. Sonra hasta oldu. 1 seneden fazla tedavisi için uğraştık ama bir gün gitti ve geri dönmedi. 😔 Hepsinden önce de 14 tane kuşum vardı. Bir tanesi öldükten sonra hepsini hayvanseverlere dağıttım. Sonra bir gün babam elinde yem yemeyi bile bilmeyen bir kuşla geldi. En başta istemedim ama ne yapılabilir ki muhtaç bir canlı, avcumun içinde titriyor. Baktım, büyüttüm, mıncıkladım, öptüm, kokladım ve bir gün kanadının altında bir şey farkettim. Tümörmüş. 3 ameliyat geçirdi ama kurtaramadım onu, kayıp gitti ellerimden. Bir kedim de Fib'den öldü 1,5 sene oldu. Acısı dün gibi içimde hala. Çok uzun oldu dimi, işte bazen de böyle çenesi düşük bir insan oluyorum:) Burası ile arkadaşımın sosyal medyada paylaştığı bir yarışma ilanıyla tanıştım. Kedilerimden birisi hasta olduğu için ND mama yemesi gerekiyor. Malum mama fiyatları çok pahalı. Yarışmayı görünce dikkatimi çekti. Bir de baktım güzel ve faydalı bir ortam. Şimdi burdayım ve pişman değilim 🥰

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Nazan hanım hoş geldiniz sefalar getirdiniz, okuduğum en uzun biyografilerden bir tanesi diyebilirim :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Nazan Kes, aslında böylesi daha güzel, forum içerisinde insanların birbirlerini tanımaları açısından çok daha etkili diye düşünüyorum :)

Erdem

Hayvansever
Kus Dostu
Sizin gibileri hep televizyonda gördük. Kısmette, forumda görmek de varmış :) Hoşgeldiniz.

Erdem

Hayvansever
Kus Dostu
Evet, ama kötü bir şey söylemedim :censored: Çok kedisi olanları genelde televizyonlarda görüyoruz, ben öyleyim en azından.

Nazan Kes

Hayvansever
Kedi Dostu
@Erdem, Yok yok, yanlış anlamayın. Ben yeni geldim ya, tam adapte olamadım henüz. Kim kime cevap verdi, ayarlar vb konuları tamamen çözemedim daha. O nedenle sordum. :giggle: 23 bebek 7 yetişkin, ön bahçede de 3 bebekli bir annem var. Çok mu? Olsun çok ponçikler. 🥰

sereft

Hayvansever
Kedi Dostu
Efendim hoş geldiniz safalar getirdiniz. inşallah bizim gibi hem eğleneceğiniz, hem bilgileneceğiniz bir forum deneyimi yaşarsınız. :)

Güneş

Hayvansever
Kopek Dostu
hanımefendi hoş geldiniz ben de bugün kayıt oldum siteye oldukça beğendim çok başarılı bir forum sitesi oluşturmuşlar emeğinize sağlık ayrıca yaşamış olduklarınız hem üzücü, hem de mutlu edici anılar...

Nazan Kes

Hayvansever
Kedi Dostu
@Güneş, Teşekkür ederim. sizde hoş geldiniz. Elimden kayıp giden hayatların acısı ger daim taze kalacak ve benimle ömür boyu yaşayacaklar. Bu da benim sınanma şeklim sanırım, Allah başka acılar göstermesin. Ne bana ne diğer hayvan severlere.

Ebru Güzelyurt

Hayvansever
SİZ HİÇ BÎ LOKMA YEMEK İCİN HEM YİYİP HEM KAVGA ETTİNİZ Mİ ,?😢Arkadaşlar bu can sokakta bulundu şuan tedavide daha Malesef iki ciğeri de iflas etmiş aşırı enfekyon var aşırı kulak ve göz uyuzu var . Bir deri bir kemik kalmış😢solunum zorluğu çekiyor duyduğunuz gibi ..minik bı bebek. Annesi hasta olduğu için diğer yavrulardan ayırmış atmış gecenin bİ vakti. Yolda bulundu bu çok minik ve gördüğünüz gibi aşırı hasta . Bir avuç bedeni ve kemikleri. Tek tek sayılıyor . Lütfen bu canları görmezden gelmeyin.VİJDAN ONLARIN BİZDEN COK YAŞAMA HAKKİ VAR BU DÜNYADA.....1 KAP SU 1 KAP YEMEK