Merhaba

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Purple83

Hayvansever
Kedi Dostu
Dışarda bir yavru kedi bulduk sanırım şiddet görmüş çok korkuyo evde şuan ama çok kaciyo. Bizden duzelirmi gordgu şiddeti zamanla unuturmu acaba yardımcı olabilir misiniz

Kullanılmıyor

Hayvansever
düzelir ama zaman vermeniz gerek cok üstüne gitmemeye calısın,sevmek icin zorlamayın hatta mümkünse hic.Mamasını suyunu koyun ve kendi haline bırakın.Oyuncak alın önüne koyun ama siz oynatmak icin cabalamayın o kendi yapsın her şeyi

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Merhaba,
Arkadaşın da dediği gibi kedi zamanla özellikle size alışacaktır. Belki yine insandan, ani hareketlerden korkar ama daha az. Biraz zaman verin, sevmeye, sıkıştırmaya çalışmayın. Yemeğini suyunu önüne koyun yeter. Arada sırada güvenini kazanmak için, (şahsen sokaktaki kedilere yaptığım birşey =)) et gibi seveceği bir şey ile oldukça yavaş bir şekilde, çömelip ona yaklaşmaya çalsın. Eğer kaçmaya yeltenirse eti yavaşça yere bırakıp gidin. Ama bu esnada kedi istediği gibi kaçabilirsin, siz de yavaş davranın. Bizim burda kuyruğu kesik turuncu bir kedi var. İnsandan oldukça korkuyor. Ben ona bu şekilde yenek veriyordum bazen. Kaçacağı zaman yemeği yere bırakıp gidiyordum, o zaten bir süre sonra gelip yiyiyordu. Şu anda hala sevdirmesede daha az korkuyor.😊

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Dışarıda şiddet gördükten sonra sıcak bir yuvaya kavuşan kediler sahiplerine büyük minnet duygusu besliyorlar. Eğer üzerine gitmez, sizden korktuğu için ona kızmaz ve sabredersiniz uzun yıllar bitmeyen dostluğunuz olur. Size alışması için elinizle ödül maması verebilirsiniz. Sizin yanınıza gelmeye çalıştığında ani hareketler yapmadan onun seviyesinde olmaya çalışın. Umarım çabucak alışır :) Kedinizi forumumuzda görmeyi de çok isteriz. Aklınızda bir soru olduğunda sormaktan çekinmeyin lütfen 🐾

Purple83

Hayvansever
Kedi Dostu
düzelir ama zaman vermeniz gerek cok üstüne gitmemeye calısın,sevmek icin zorlamayın hatta mümkünse hic.Mamasını suyunu koyun ve kendi haline bırakın.Oyuncak alın önüne koyun ama siz oynatmak icin cabalamayın o kendi yapsın her şeyi
Anladım.tesekkurler geçerse çok mutlu olurum.cok üzücü çünkü
Dışarıda şiddet gördükten sonra sıcak bir yuvaya kavuşan kediler sahiplerine büyük minnet duygusu besliyorlar. Eğer üzerine gitmez, sizden korktuğu için ona kızmaz ve sabredersiniz uzun yıllar bitmeyen dostluğunuz olur. Size alışması için elinizle ödül maması verebilirsiniz. Sizin yanınıza gelmeye çalıştığında ani hareketler yapmadan onun seviyesinde olmaya çalışın. Umarım çabucak alışır :) Kedinizi forumumuzda görmeyi de çok isteriz. Aklınızda bir soru olduğunda sormaktan çekinmeyin lütfen 🐾
Teşekkürler ❤️