Merhaba yeni köpek sahiplenmek ile ilgili

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Lutfi

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba konuda yardımlarınızıla birlikte babamla annemle de görüştüm ve köpek almaya karar verdim her gün gideceğim nerdeyse bazen istisnalar olabilir ama orada da komşulardan birisi ilgilenecek.
Şimdi sorum şu moderatörler abi bana demişti ki bi çözüm bulabiliriz korumanın yolunu buluruz gibi.
Ben şimdi gidip bir köpek almaktan vazgeçtim barınaktan yavru bir köpek alacağım safkan varsa daha iyi olur tabiki.
4 aylık kadar küçük bir yavruyu aldım diyelim ortalama evi içinden çıkarırsak gezebileceği yerin ölçüsü nereden baksan 120 M2 vardır.
Soruma gelecek olursak ilk başta köpeği sahiplendikten sonra ne almalıyım pethopta gidip.ikinci sorum egzersiz olarak illaki yürüyüş mu gerekir benimle birlikte bahçede akşam gittiğim zaman oynasa veya kısa yuruse olur mu.
Üçüncü sorum bu hayvanı nasıl koruyabiliriz beton direkler arasında çelik telle sarılı bir alan. Benim korkum orada çobanlar var köpekleri ben orada yokken gidip zarar verebilir mi içeri giremese bile korkutur mu havlayıp.
Son olarak köpek olarak 2 köpek bakarsam aynı bölge içerisinde sosyal olarak ikisi içinde daha iyi olur mu ben gelemedigim zamanlarda biraz fazla soru sorusum kurursa bakmayın teşekkürler 😃

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Köpeği sahiplenmeden önce köpek maması, diş kaşıma oyuncağı, köpek kulübesi, köpek tarağı, ödül maması almanızı öneririm. Köpeği sahiplendikten sonra ilk yapmanız gereken bir veteriner hekime kontrole götürmektir.
Köpeğinizin kendi başına dolaşacağı büyük bir alanı yoksa en azından 1 saatlik yürüyüşlere çıkarmanız onun için daha sağlıklı olacaktır. Dışarıdaki köpekler içeri girerse kavga çıkarabilirler, bunun için kesinlikle önlem almanız gerekir. Eğer dışarıdan sadece havlarlarsa köpeğinizin kulübe gibi kendini güvende hissedeceği bir evinin olması yeterli olur. Bu kulübe aynı zamanda soğuk havalara karşı da dayanıklı olmalıdır.
İkinci köpek elbette sizin üzerinizden yük alır ancak sorumluluğunuzun da ikiye katlanması anlamına gelir. Öncelikle bir köpek alıp bakmaya alışsanız çok daha iyi olur. :)

Lutfi

Hayvansever
Kopek Dostu
Çok çok teşekkür ederim köpeğin dolaşacağı alan 200 M2 kadar var ama ağaçları söker diye korkuyorum fidan daha çünkü klubeyi de kendim yapmayı planlıyorum.sahiplenecegim yer barınak orada zaten veteriner hekim kontrolünde veriliyor sanırım.asisi falan tam şekilde .
@Gülce,

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Barınak klinikleri her zaman iyi olmuyor maalesef, tedbir almakta fayda var.

Lutfi

Hayvansever
Kopek Dostu
Barınak klinikleri her zaman iyi olmuyor maalesef, tedbir almakta fayda var.haklisiniz Konya'da yaşıyorum burada galiba Türkiye'nin en büyüğüymüş youtubede izlemedim ama başlıktan görmüştüm bu barınak gibi büyük barınaklarda cins ve yavru bulmak her barınakta olduğu gibi zor mu acaba

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu durum tamamen şansınıza bağlı, yavrulama dönemlerinde, yaz sonunda köpek çeşitliliği artıyor. Ara ara ziyaret ederseniz istediğiniz bir köpek bulabilirsiniz.