Merhaba, ben Mehmet Ali

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Mimperest

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, ben Mehmet Ali. 1993 İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Adalet Meslek yüksek okulunu bitirdikten sonra Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandım. Buradaki mezuniyetimin ardından mevcut dünyadaki sıkıntıların sadece adalet cihetinden yaklaşarak çözmeye çalışmanın yetersiz olduğunu fark ettim. Ve başka bir hayalin peşinden koşmaya başlayarak İstanbul'da bir medresede islami ilimler öğrenmeye başladım. Şuan gündüzleri kendim öğreniyor, akşamları ise öğretiyorum.

Gelelim hayvan sevgime. Bütün hayvanları çok severim ancak kedilere tutku derecesinde bağlıyım. Hayatında hayvanlara özellikle de kedilere yer vermeyen insanların sadece kendilerini mutlu zannettikleri gibi bir düşünceye sahibim.

Ailemizde baba tarafı ve kendisinden oldukça talihsizlik yaşamışlığımız var. Bunlardan biri de kedi/köpek gibi hayvanlara asla sahip olamamaktı. 17 yaşına kadar bütün teyzelerim ve anneannemde ortalama 2 kedi olduğu için bu arzumu her fırsatta onlarla ilgilenerek tatmin etmeye çalıştım. 17 yaşından sonra kardeşlerim ve annemle birlikte hayatımızın olumsuz tarafını atarak 3 kedi ile çok mutlu bir hayat yaşadık. Her ne kadar Napolyon isimli (kısaca Napi) kedimiz 2019 senesinde sabah rutini oyunundan sonra kalp krizinden vefat ederek bizden ayrılsa da Allah'a şükürler olsun şuan Necla ve Meraklı ismindeki 2 kedimizle birlikte sağlık ve huzurla yaşamaktayız. Ancak hiç bir kedi Napi'nin yerini dolduramayacak. Hatırladıkça gözlerim doluyor...

Allah nasip ederse evlilik gibi bir düşüncem var. Tabi ki kedisiz bir hayat düşünemediğimden diğer kedilerimi de ailenin diğer üyelerinden ayırmanın gerek onlar gerekse ailem cihetinden nahoş bir durum olduğunu düşündüğümden bir kedi arayışı içerisindeyim. Bu sefer gönlümde Napiye çok benzemeleri dolayısı ile Scotish Fold veya British shorthair sahiplenmek var. Ancak Necla ve Meraklıyı gördüğüm andaki aşkı onlar gibi başka bir sokak kendisinde de görürsem sokaktaki bir can neden olmasın?

Son olarak umarım başta ben ve forumdaki arkadaşlar olmak üzere hayvan arayışında olan tüm arkadaşlarımız onları her açıdan mutlu edebilecekleri bir hayvana sahip olurlar.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mimperest, Mehmet Ali kardeşim öncelikle hoş geldin sefalar getirdin. Biyografini okudum, ben dahi yazamam böylesini :)

Umut ediyorum ki en güzel aileye ve en güzel dostlara sahip olursun inşallah

Semih

Hayvansever
Kopek Dostu
Hoş geldin Mehmet Ali, hayvanlar sitesi çok samimi geliyor bana da. İnşallah sen de çok daha fazla beğenirsin ilerleyen zamanlarda.