Merhaba ben Ali

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

destanhbf

Hayvansever
Hocam ilk doğum bize sürpriz olmuştu ama buna hazırlıklı yız😁 ilk doğum anım tam bir hikayeydi. Bunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kızım tam bir hayvan severdir iki yılda iki tür kuduz aşısı vurdurmak zorunda kaldım. Eşim hayvanları severdi fakat eve kedi almaya ikna edememistim. Bu bahane ile kedi almaya ikna oldu 3 aylık aramadan sonra maya adında harika bir kedi sahiplendim ücretli. Kendimiz 3. Çocuğumuz oldu bize bu arada vitaminler besinler felan sipariş ettim veterinerlere götürdüm güzelce bakıyorum. Tabi bizim kız her geçen gün kilo alıyor. Aldığım sahibi kesinlikle hamile değil dedi . Tabi bizde onun lafı ile gidiyoruz veterinere veteriner sordu hamile değil dedim. Gel zaman git zaman bir gün nöbetteyim hanım aradı kedi hastalandı kan geldi diye . Bunu duyan ben hemen izin aldım ama canına bir zarar gelecek diye nasıl üzülüyorum yaktım dortluleri son sürat eve geldim. Yolda hanıma dedim hemen taşıma kabına koy hemen veterinere götüreceğim dedim. Eve geldim hemen kizi aldım arabaya bindim daha 10 mt gitmeden baktım 1. Yorum geldi tabi o anda şaştım kaldım veterineri aradım ona gidene kadar 2 oldu derken evde güzel bir yerhazirladik oraya koyduk kızım orada 7 yavru dünyaya getirdi çok şükür tabi biz de bu sayede dede olduk ve çok sevindik...
hocam hikayeyi heyecanla okudum diyebilirim. bizim hikayede buna benzer bişeydi :D anlatırım başka sefere. inşallah hayırlısı ile doğsunlar. ücretli aldınız. 7 yavru doğdu peki doğan yavrular ne oldu. onları satmadınız inşallah. satmadıysanız ve duruyosa o halde birde kafama takılan bir soru daha var. neden bir daha hamile kalıp doğum yapmasını göze aldınız. nasıl bakacaksınız yavrulara. sormadan edemedim.

ThyReaL

Hayvansever
Kedi Dostu
hocam hikayeyi heyecanla okudum diyebilirim. bizim hikayede buna benzer bişeydi :D anlatırım başka sefere. inşallah hayırlısı ile doğsunlar. ücretli aldınız. 7 yavru doğdu peki doğan yavrular ne oldu. onları satmadınız inşallah. satmadıysanız ve duruyosa o halde birde kafama takılan bir soru daha var. neden bir daha hamile kalıp doğum yapmasını göze aldınız. nasıl bakacaksınız yavrulara. sormadan edemedim.
Hocam ilk doğumdan 4 yavruyu ilk sahibine verdim 3 tanesini de akrabalarıma sahiplendirdim. Şimdi yavru kediyi özledik birde kısırlaştırma taraftarı değilim doğal olma taraftariyim...

ThyReaL

Hayvansever
Kedi Dostu
ön yargım için kusura bakmayın lütfen fakat bazıları öyle bir ticarete dökmüşler ki işlerini inanın anlatamam. hayvan artık son demlerini yaşıyor ama halen yavru alma derdinde olan insanlar var, onlara da vicdan merhamet diliyorum inanın.
Gizem hanım o konuda haklısınız kullan yavrulat ve at yapan çok maalesef . Ben kedimin bu duyguyu annelik duygusunu tatmasini istedim inşallah 3 yaşından sonra kisirlastiricam bakalım hayırlısı..

destanhbf

Hayvansever
Hocam ilk doğumdan 4 yavruyu ilk sahibine verdim 3 tanesini de akrabalarıma sahiplendirdim. Şimdi yavru kediyi özledik birde kısırlaştırma taraftarı değilim doğal olma taraftariyim...
şimdi hocam bende doğal olma taraftarıyım lakin doğum hayvana eziyetten başka bir şey değil. yanlış anlaşılmasın keyfi olarak üretim yapmaktan başka bir şey değil benim gözümde. hayvanlarda çiftleşme dürtüsel bir durum lakin hayvanlar bu durumdan çok eziyet yaşıyorlar. ayrıca veterinerler hayvan ömrünün uzaması sağlıklı olması açısından kısırlaştırma tavsiye ediyo. haaa diyelim ki kısırlaştırmadınız. en azından sadece yavru özledik diye çiftleştirmek de bana hiç akıllıca gelmiyor. dışarıda bu ayın sonunda bi sğrğ yavru sokak kedisi olacak. pekala onlardan bir yada bir kaç tane alarak hem yavru sevebilir hemde sokaktan kurtarabilirdiniz. sözlerim yanlış anlaşılmasın ama düşüncelerim bundan ibaret.