Merhaba 2 ördek ve bir kediyle geldim aranıza 👀

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Selam, kendimi tanıtmadığımı fark ettim. Burayı keşfettiğimde işime yarayan bir sürü yararlı bilgi edindim, hepinize teşekkür ederim öncelikle. Adım Eda, üniversite 3.sınıfım. Siyaset okuyorum aynı zamanda da hayvanlara karşı büyük bir zaafım var diyebilirim. Genellikle insanlar bana civciv, ördek, kaz yavruları getirirdi. Onları yaşatmak bazen zor olabiliyor ama ben çok alışmıştım ve yaşamaları için elimden geleni yapıyordum. (çiftlik olan yerde bir bağ evimiz var, çevre civarda komşular yardımcı olmam için getirirdi.) 2 pekin ördeğim ve bir kedim var. Son birkaç senedir bir hocam sağolsun kedilere yakınlığım oldukça arttı. Üniversitede iken yurtta bir grubumuz vardı, yemekhanede artıkları toplayıp köpekleri beslerdik. Tüm yardıma muhtaç hayvanlar ve insanlar artık benim için bir yoldaş. Elimizden geldiğince ekmeğimizin yarısını paylaşmak önemlidir. 😊
Buraya ördeklerimin ve kedimin fotoğraflarını yüklemek çok isterim yine hata verdi daha sonra tekrar deneyeceğim. 🙆🏻‍♀️

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Vinda, hoş geldiniz sefalar getirdiniz :) Biyografiyi okuduğum zaman bayağı mutlu oldum, kanatlı hayvanlardan çok fazla anlamıyorum ben de en çok anladığım kanatlı hayvan türü muhabbet kuşları diyebilirim.

Geçmiş yıllarda Alaplı'ya her yıl giderdim, Zonguldak merkezi hiç bilmiyorum ama Ereğli'ye bayılırdım ve çok daha önceleri Ereğli tam olarak yaşamak istediğim ilçe idi. Şimdi aynı şeyleri düşünmüyorum, 2019 yılında gitmiştim bayağı artmış nufüs :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
hoşgeldiniz diyelim o zaman :)

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
@Vinda, hoş geldiniz sefalar getirdiniz :) Biyografiyi okuduğum zaman bayağı mutlu oldum, kanatlı hayvanlardan çok fazla anlamıyorum ben de en çok anladığım kanatlı hayvan türü muhabbet kuşları diyebilirim.

Geçmiş yıllarda Alaplı'ya her yıl giderdim, Zonguldak merkezi hiç bilmiyorum ama Ereğli'ye bayılırdım ve çok daha önceleri Ereğli tam olarak yaşamak istediğim ilçe idi. Şimdi aynı şeyleri düşünmüyorum, 2019 yılında gitmiştim bayağı artmış nufüs :)
Merkeze hayatımda 2 kere falan gitmişimdir ben de. Ereğli bana kalırsa en güzel yer. Memleketim diye demiyorum 😁 Nüfus arttı, trafik arttı derken yine de benim için sahili ve güzelliği paha biçilemez. Deniz olmayan bir yerde okuduğum için de sık sık hasretini çekerdim. Pandeminin benim için tek yararı denize kavuşturması oldu 🙆🏻‍♀️
hoşgeldiniz diyelim o zaman :)
Hoşbuldum 👀🙂

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ereğli’de erdemir demir çelik fabrikası vardı sanırım? Eniştem orada çalışırdı, emekli olduktan sonra da plajı vardı oranın sorumlusu olmuştu :) Ereğli benim için bambaşkadır, çok severim. Kayseri’de deniz yok ve maalesef çok büyük eksikliğini hissediyoruz. Deniz olan yerlerde insanlar daha sakin oluyor diye düşünüyorum, sahil kenarına gidip sadece o sesi dinlemek dahi insana ayrı bir mutluluk verir.

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Ereğli’de erdemir demir çelik fabrikası vardı sanırım? Eniştem orada çalışırdı, emekli olduktan sonra da plajı vardı oranın sorumlusu olmuştu :) Ereğli benim için bambaşkadır, çok severim. Kayseri’de deniz yok ve maalesef çok büyük eksikliğini hissediyoruz. Deniz olan yerlerde insanlar daha sakin oluyor diye düşünüyorum, sahil kenarına gidip sadece o sesi dinlemek dahi insana ayrı bir mutluluk verir.
Evet, Erdemir fabrikası burada. Babamda oradan emekli. Sahili güzeldir, kayalıklara oturup saatlerce izlenebilir. Sessiz sakin bir şehirdi ama son yıllarda artan nüfusla eski güzelliğini kaybediyor gibi. Üstüne bir de doğalgaz rezervi çıktı.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Vinda, ben 2010’dan önce gittiğimde aşırı sakin, sessiz ve çok harika bir yerdi. Erdemir’in sinema salonu falan vardı, enişte orada film açıp ailecek izlemiştik😀 bisikletle gelmeyi düşünmüştüm bir ara ama tek başıma sıkıntı olur diye gitmekten vazgeçmiştim, Karadeniz Ereğli gibi bir yere bisikletle gidebilecek birini de bulamamıştım, öyle askıda kaldı planım :)