Merak ettiğiniz konular hakkında

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merak ettiğiniz konular hakkında yazmamı istediğiniz konu başlıkları var mı? Karantina altında olduğumuz günlerde tartışma başlıkları açarak birbirimizle keyifli tartışmalar sürdürebilir ve bilinmesini istediğimiz konular hakkında yazı yazabiliriz. Bir süredir siteye yazı girmeye vaktim olmuyordu, bugünlerim boşa çıktığı için siteye birkaç detaylı yazı girebileceğim. Var mıdır merak ettiğiniz, bilmek istediğiniz konular? :)

(Her türlü hayvan bakımı, mamalar, beslenme şekilleri vs. olabilir, kısaca aklınıza ne gelirse diyebiliriz.)

ulfiye

Hayvansever
Balik Dostu
bir yakınım tavşan besliyor ama hep ishal oluyor kakası hiç düzgün olmuyor bununla ilgili bir yazı yazarmısınız bende atarım kendisine belki düzelir

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kısa sürede yazmaya çalışacağım. Öneri için teşekkürler.

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit, merhabalar benimde bir sorum var. 5aylık kızımın bir kere anne olmasını istiyorum sonrada kısırlaştırma operasyonu. Çiftleşme için erken. Sorum şu an için değil.yanlış anlaşılmasın.
Sorum, merak ettiğim konu,;sağlıklı çiftleşme zamanı nezaman olmalı. Damat adayımızı seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor, adayı nasıl bulabiliriz, ben kızımı başka yere göndermek istemem damat adayımızı misafir etsek kabul ediyorlarmı? Gebelik sürecinde dikkat edilmesi gereken ler? Şimdiden ilginiz için teşekkür ederiz 😇

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yetiştirebilirsem bu gece yayına koyarım :)

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Zuzu, kedilerde annelik ve babalık kavramı yok, aklınızda olsun. Yani anne olsun diye kısırlaştırma operasyonunu geciktirmeyin. İlk doğumlarda genellikle ölü yavru olur ve her doğum kedinin ömrünü azaltıyor maalesef...

eladgn

Hayvansever
Tavsan Dostu
bir yakınım tavşan besliyor ama hep ishal oluyor kakası hiç düzgün olmuyor bununla ilgili bir yazı yazarmısınız bende atarım kendisine belki düzelir
normalde herkes tavşanların sebze falan yediğini düşnür ama aksine çok sebze onlara zararlı tavşanınız kaç yaşında olursa olsun haftada bir kaç kere yeşillik verin daha fazla vermeyin bol saman yonca ve kuru mama verin bizim veteriner tavşanıma versele laga adında yemi önerdi hep onu alıyorum ek olarakta kuru yonca ve saman veriyorum yeşillik çok yediği zaman benim tavşanımında kakasında yumuşama oluyor tıkıyorum yoncayı ve ayrıca bol su içmesi lazım suyunu hergün yenileyin eğer yediği şeyler yüzünden kakasında sıvılaşma varsa doktora gitmeden bi kaç güne bol yonca ve suyla toparlıyo hayvan ama üşütmeden dolayıysa ölümcül olabilir ceryanda kesinlikle bırakmayın yaşamış biri olarak söylüyorum şunuda ekleyeyim sıcak tutmanız gerekiyor ishalken halsiz ve iştahsız olurlar bi sıcak su torbasının üstüne bişey serin onun üstüne yatırın yakmayacak bi şekilde ağrısı olur ona iyi gelir