Maskemizi Takalım ve İhmal Etmeyelim!

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Daha sonrasında benim gibi ceza yemeyin değerli hayvansever dostlar :) Elbette sağlığımız için takmalıyız, bu tartışılmaz bir gerçek ama hiç kimsenin olmadığı yerde sigara kullanıyordum (ceza yedikten sonra bıraktım sigarayıda) motosikletli polis memurları ceza uyguladılar.

Kayseri'nin Talas ilçesinde yedim cezayı, o dönemde kafelerde ve dışarıda sigara içiliyordu (12.10.2020) biz de kimse yok diye sigarayı içiyorduk, bu şekilde içilmediğini bilmiyorduk dedik ve uyardıklarını sandık. Mantığım gerçekten almıyor bu durumları artık! Kafelerde herkes burun buruna sigara içiyor, sohbet ediyor ama dışarıda kimse yok ve ben ceza yedim.... ceza yedikten sonra yeniden gittik kahvemizi aldık ve sigaramızı yaktık.

Cezayı defterdarlıkta ödedim ve vezneden aldığım dekontu ceza yediğim yerin Emniyet Müdürlüğüne bıraktım. Yarında itiraz hakkımı kullanacağım, direkt itiraz edenleri reddediyorlarmış (avukat arkadaşlarımın söyledikleri) Kayseri'de hiçbir şekilde cezaların iptal söz konusu değilmiş. Ödedikten sonra iyi hâl gösterip itiraz hakkımın daha ılımlı bir durum olacağını dile getirdi arkadaşlarım.

Bakalım itiraz sonucunda neler olacak hepimiz göreceğiz. Ayrıca 15 gün geçmeden yatırdığımdan dolayı 675 lira yatırdım, eğer af çıkarsa cezalarla ilgili yalan yok zoruma gider :D

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Mümkün mertebe evden çıkmıyorum zaten. Çıkarken de kesinlikle maskesiz çıkmıyorum. Gözlük takıyorum bir de. Onun igrencligini bir ben bilirim 😀

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sinemelawen, normal de ben de maskeyi çıkartmam ama kimsenin olmadığı bir yerde sigara içiyorum (ki, sigara dışarıda içiliyordu) ceza yiyorum :) Sigaranın zararlarını biliyordum ama en büyük zararı orada gördüm ve bıraktım :D

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
valla bende tam tersi toplum içine girmiyorsam takmıyorum maskeyi.

zaten bizim buralar tenha :D

umarım yakalanmam.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
valla bende tam tersi toplum içine girmiyorsam takmıyorum maskeyi.

zaten bizim buralar tenha :D

umarım yakalanmam.

Aman hocam ihmal etmeyin çok büyük sıkıntı :) Toplum içerisine veya X bir kişi ile muhatap olduğum zaman maskemi takıyorum ama kimsenin olmadığı yerde sigara içerken ceza yemekte, ne bileyim :D

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Yaptıgım dogru değil tabi :D

özellikle dolmuş da yol tutuyor beni, zaten terleyip midem bulanmaya baslıyor. bir de maske oldugundan bayılma noktasına geliyorum :D

Sırf maske takmamak için kendimi karantinaya aldım, perşembe gününden beri sadece bugün veterinere gitmek için evden cıktım :D

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@arn, maske takmaktan ben de nefret ediyorum, hatta halkın %80'i nefret ediyordur ama işte mecburiyetler doğrultusunda takıyoruz :D

Ben de bisiklet tutkusu var, yol/yarış bisikletim vardı daha önce... şimdi diyorum ki, eğer bisiklet alsam dahi maskeleri attığımızda her yere yürüyerek gideceğim. O derece sıkıldım, nefes almaya o kadar ihtiyacım var ki...

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, işlerine gelene yapistiriyorlar bence. Ben kaç defa maskesiz insan gördüm hiç de ceza vs kesilmedi.
Adam sinyal vermez polisin önünden geçer, ceza yemez. Biz yanlışlıkla ters yöne girmisiz. Öyle edevlete bakarke bir baktım 135lira ceza. Saçma sapan iş.
Mümkün mertebe evden çıkmıyorum. Bize bir şey olsa kıza kim bakacak? Geçen hafta 1 gün markete gittim, hemen grip oldum.