mantar tedavisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

babytownkitty

Hayvansever
Kemirgen Dostu
merhaba herkese benim scottish fold kedim bir süre önce mantar hastalığına yakalandı ve 6 ay boyunca hiçbir şekilde istanbul'da bütün veterinerleri gezmemize rağmen kimse doğru bir tedavi bulmadı iğneleri de karaciğerine çok zarar verdi yani bazıları da kırıntı bıraktı bie daha gelsinler diye. ben bir forumda bir kişinin yaptığı karışımı gördüm adama ulaştım o da bana benim yaptığım karışımın karıştırılmış halini buldum ismi de dermacumin dedi.
bu yağlı bir karışımmış ve mantarlı bölgelere pamukla sıkıyorsunuz kedinin yalamasında bir sıkıntı yokmuş ayrıca sağlıklıymış yalaması da. adam kendi kedisini de paylaşmıştı benimle.daha sonra biz bunu kullanmadık ama ketoral şampuan diye bir şampuan aldı abim ve onunla sürekli yıkadılar. bu önerilerim veterinerle bir çözüme ulaşamamış kişiler için kedinizin tedavi sürecinde karaciğeri çok önemli sonuçta. yine veteriner hekimi dinleyin derim ama ben artık hiç güvenemiyorum veterinerlere kola'nın (kedim) göbeği eklemleri kaşları hep bembeyazdı mantar yüzünden.
Screenshot_2021-12-07-19-50-44-63_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
Screenshot_2021-12-07-19-50-51-17_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
Screenshot_2021-12-07-19-42-35-37_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
indir.jpeg

kaşları çok kapanmasa da şimdi daha iyi tedaviye devam ediyoruz

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
mantar tedavisinde tahlil, parça alma vs. yaptılar mı

cogu veteriner standart oldugunu düşünüp türüne bakmadan aynı tedaviyi öneriyor, ne yazık ki bu da havvanlar için zulüm oluyor

babytownkitty

Hayvansever
Kemirgen Dostu
mantar tedavisinde tahlil, parça alma vs. yaptılar mı

cogu veteriner standart oldugunu düşünüp türüne bakmadan aynı tedaviyi öneriyor, ne yazık ki bu da havvanlar için zulüm oluh
hiçbiri yapmadı bakmadılar hangi tür mantar türü olduğuna

biricimdamla

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim yavru kedimde mantar vardı hatta sahiplendiğimde eve almadan önce veterinere götürüp rutin kontrollerini yaptırıken öğrendim, Ankara'da yaşıyorum kuzenimin tavsiyesi üzerine sürekli gittiği veterinere götürdük, hekimimiz oldukça tecrübeliydi zaten, önce antibiyotik kullandım 1 hafta geçmedi sonrasında 2 en fazla 3 doz aşıyla iyileşeceğini söyledi, mantar aşısını yaptı ilk dozunda bile çok fark etti azalmaya başladı sonrasında 2. doz yeterli geldi ve tamamen iyileşti ama süreç bizim için de riskliydi size de bulaşabilir demişti. Çok şükür geçti şuan sapasağlam.

babytownkitty

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Benim yavru kedimde mantar vardı hatta sahiplendiğimde eve almadan önce veterinere götürüp rutin kontrollerini yaptırıken öğrendim, Ankara'da yaşıyorum kuzenimin tavsiyesi üzerine sürekli gittiği veterinere götürdük, hekimimiz oldukça tecrübeliydi zaten, önce antibiyotik kullandım 1 hafta geçmedi sonrasında 2 en fazla 3 doz aşıyla iyileşeceğini söyledi, mantar aşısını yaptı ilk dozunda bile çok fark etti azalmaya başladı sonrasında 2. doz yeterli geldi ve tamamen iyileşti ama süreç bizim için de riskliydi size de bulaşabilir demişti. Çok şükür geçti şuan sapasağlam.
benim kedimin mantarı bize geçmedi ama çok sorumsuzdu veterinerler iyileştireceği yerine kötğ yaptı