Mantar mı ?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Alex'in annesi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba arkadaşlar bir hafta önce komşum petshoptan yeni bir tavşan almış daha yavru belli ama kaç aylıktır bilmiyorum kendiside bilmiyor. Bugün iki ayağında tüyü dökülmüş kırmızı yara desem yara değil bı kirmizilik gördüm bunu ben farkettim kendisi görmediğini söyledi. bende bilirsiniz tavşanlara artk daha hassasm hemen sormak istedim. Neyse Ama tavşan gayet koşuyor zıplıyor mutlu gibi hatta havada baş sallayarak zıplıyor. Fotoğraf eklicem yaramaz rahat durmadı tam çekemedim sizce mantar mı ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201002-172331.png
    Screenshot_20201002-172331.png
    1.4 MB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_20201002-172338.png
    Screenshot_20201002-172338.png
    1.4 MB · Görüntüleme: 25

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kafes altlığı ızgaralı mı?

Alex'in annesi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yok hayır taşıma kabının üzerini açmışlar içinde altta havlu peçete üzerinde talas var ayrı bı tuvalet kabi var geniş bı alanda yaşıyor etrafını kapatmışlar 1.5 metre genişlikte falan

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Görebildiğim kadarıyla açık yara gibi duruyor. Ayağını yaralamış olabilir. Deride kepeklenme, bölgesel tüy dökümü söz konuysa bir veteriner hekimin görmesi iyi olur.

Alex'in annesi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Görebildiğim kadarıyla açık yara gibi duruyor. Ayağını yaralamış olabilir. Deride kepeklenme, bölgesel tüy dökümü söz konuysa bir veteriner hekimin görmesi iyi olur.
Evet bende araştırdım baya ama kepeklenme yok ve iki ayaktada böyle aklıma takıldı birde Gülce hanım benim tavşanım her yere gün içinde idrar yapardı az az da olsa bu tavşan günde iki defa yapıyormus normalmi dedi ama benim bı bilgim yok anormalmi deilmi baktım açık sarı bı renkte yapiyo karnında yumuşak sizce bir sorunmu

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tavşanlar çok defa kaka yapsalar günde yalnızca birkaç defa çiş yaparlar. Bu tavşandan tavşana değişebilmektedir. Tükettiği sulu gıdalara ve mamasına bağlı günde 2-4 defa çiş yapabilir. Karnının yumuşak olması normaldir, sert karın hastalık belirtisidir.

Alex'in annesi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Evet idrar yapamama da karnı sert olur diye okumuştum o yüzden aklıma geldi karnına bakmak teşekkürler bilgi için ayaklarındaki yaralarında bilgisini iletirim bizzat bende arada kontrol ederim kendisi bir çok hayvan besliyor ama tavşan da çok bilgisi yok teşekkürler bilgileriniz için🙏