Mamaların Üretim Tarihi ve Geçen Süre

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Midnight

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar. Kedim için Proplan mama kullanıyorum. 1.5 ve 3 kg lık paketleri kullandım. Son aldığım 1.5 kg pakette küçük bi delik vardı yani hava alıyordu. Merak ettiğim bir kaç konu var sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum.
Öğrenci olduğum için harcamaları en ucuza denk getirmeye çalışıyorum, bu yüzden 10 kglık palet almak istiyorum. Alınca elimde bulunan boş paketlere bölüp streç film ile sarıp hava almasını engelleyerek saklamayı düşünüyorum.
-Mamalar genellikle 1 yıl önce üretilmiş oluyor. Evet kedim mamayı yiyor ama sonuçta 1 yıllık bir mama. Daha yakın tarihlerde ürünlere ulaşabilen var mı varsa nereden ulaşabilirim?
- Mama paketininde üretimden sonra oluşmuş bir delik varsa ve mama böyle 1 yıl beklediyse mamada ne gibi sorunlar olabilir?( 10 kg lık bi palette bu durumla karşılaşırım diye korkuyorum)
Bu konulardaki yorumlarınızı bekliyorum.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Tek kediniz varsa çok büyük mamalar almayın. Bir süre sonra bayatliyor ve tadı değişiyor. Mamada delik varsa geri iade edin o durumlarda. Çünkü ne kadardır öyle olduğunu bilemezsiniz. Bozulma ihtimali var. 3kg Luk paketlerle devam etmenizi tavsiye ederim evet fiyatı yüksek ama nasıl biz bayat şey yiyemiyorsak hayvanlarda ayni şekilde yiyemez.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence 3 kgluk alıp cam kavanozlara koymanız mamayı daha taze saklamanızı sağlayacaktır. Ben 1 kg bile alsam asla paketinde bırakmam cam kavanozlara koyar kapağı sıkıca kapatırım.

Ruzgar

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, pakette delik varsa uygun koşulda saklanmadığı için bayatlamış olur. Öyle bir sorunla karşılaşırsınız iade edin bence