Mamaları nasıl saklıyorsunuz?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Nazan Kes

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, kendime ait garajım var oraya koyuyorum. Kediler ile aynı yerde duruyor, onlara özel bir sandık yaptırmıştım tüm ürünlerim orada durur. Yazın kendini koruyor orada, sıcak olmuyor orası ve Kayseri'de çok fazla sıcak olmuyor haliyle :)
Ben mama poşeti ile kedilerimi aynı ortamda tutamıyorum ki. Poşet parça pinçik yapıyorlar. Mama kaplarında ki mamalar dururken yerlere saçılmış mamaları yemekten nasıl bir zevk alıyorlarsa.:unsure:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Nazan Kes, açıkçası ben de sandık yaptırdım mobilyacı bir arkadaşıma, içerisine koyuyorum onlar da kendileri için hazırlanmış yerde değil de sandığın üzerinde uyuyorlar :)

Nazan Kes

Hayvansever
Kedi Dostu
@Nazan Kes, açıkçası ben de sandık yaptırdım mobilyacı bir arkadaşıma, içerisine koyuyorum onlar da kendileri için hazırlanmış yerde değil de sandığın üzerinde uyuyorlar :)
:LOL: Hazine sandığı onlar için. Benim Pamuk kızımda yatağımın baş tarafında ki camın önünde uyuyor. Hanım orayı seçti, ben de yatağını oraya koydum. Bizim bacağımız kırıktı, ameliyat olduktan sonra tam anlamıyla altına toplayamıyor bacağını. Sırt üstü yatıp tavana baktığımda, odanın tavanı yerine bir adet pati görüyorum. Isırmamak için kendimi zor tutuyorum :love:

Ekli dosyalar

• IMG_7615-Pamuk.JPG
    IMG_7615-Pamuk.JPG
    283.7 KB · Görüntüleme: 375

Erdem

Hayvansever
Kus Dostu
4 kg.'lık mama torbamız, kilitli torbalardan. Her seferinde açıp, mamayı alıp, tekrar kilitliyorum. Burada yazılanları okuyunca, acaba yanlış bir şey mi yapıyorum diye düşünmeye başladım. Kilitsiz torbalar için @Şeyma oğuz'un fikri çok mantıklı görünüyor.

Mamayı küçük poşetlere bölüyorum. Böylece her seferinde mamanın hepsi hava ile temas etmemiş oluyor. Hava ile çok sık temas eden mamaların aroması kaçıyormuş ve kediler yemiyormuş. Böldüğüm poşetleri de kiler de saklıyorum.

Son düzenleme:

Nazan Kes

Hayvansever
Kedi Dostu
4 kg.'lık mama torbamız, kilitli torbalardan. Her seferinde açıp, mamayı alıp, tekrar kilitliyorum. Burada yazılanları okuyunca, acaba yanlış bir şey mi yapıyorum diye düşünmeye başladım. Kilitsiz torbalar için @Şeyma oğuz'un fikri çok mantıklı görünüyor.
Ben poştlere bölüyordum (15 kg) ama arkadaşın yaptığı daha mantıklı geldi bana da

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Bana firma kendisi 12 kgluk mama almayın dedi ama alan kişiler mandallayıp ağzını bir poşet daha geçirerek saklıyormuş.

Lokman

Hayvansever
Kedi Dostu
Klasik saklama kabinda muhafaza ediyorum. Herhangibir problem olmadi simdiye kadar

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Orijinal paketinde saklamak da olur ama ben cam turşu kavanozlarında oda sıcaklığında kilerde saklıyorum güneş görmedikçe sorun etmiyorum çünkü buzdolabında nemlenir buz tutar sulanırsa tadı kaçar diye endişelendim. Şimdiye kadar sorun yaşamadk.

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Bir de Orijinal paketlerinde saklayacaksanız, kediyle aynı odada olmaması iyidir çünkü hışırdadıkça oynayıp delik açıyorlar kokusu tazeliği kaçınca da yemekten imtina ediyorlar.