Mamaları nasıl saklıyorsunuz?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba 5-10 kg'luk mamaları nasıl saklıyorsunuz?

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Malum önümüz yaz nasıl saklamayı önerirsiniz?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, kendime ait garajım var oraya koyuyorum. Kediler ile aynı yerde duruyor, onlara özel bir sandık yaptırmıştım tüm ürünlerim orada durur. Yazın kendini koruyor orada, sıcak olmuyor orası ve Kayseri'de çok fazla sıcak olmuyor haliyle :)

Misgene07

Hayvansever
Cam kavanozlarda saklıyorum alanya çok sıcak oluyor buzdolabına atıyorum ya da klimalı odalarda duruyor. Sıcak olmayan yerlerde buzdolabı Vs gerek olmaz

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Cam kavanozlarda saklıyorum alanya çok sıcak oluyor buzdolabına atıyorum ya da klimalı odalarda duruyor. Sıcak olmayan yerlerde buzdolabı Vs gerek olmaz
Buzdolabında bir şey olmuyor mu? İzmirdeyim fazlasıyla sıcak oluyor.

Misgene07

Hayvansever
Buzdolabında bir şey olmuyor mu? İzmirdeyim fazlasıyla sıcak oluyor.
Valla hiçbirşey olmuyor ben de alanyadayim hem nem hem sıcak klimasız zaten yaşanmıyor cehennemden fragman gibi 😂 sıcakta kalırsa bi de nem varya bayatliyor o yüzden cam kavanoz ve buzdolabı iyi oluyor bence

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Mega boy plastik kaplardan alayım dedim ama fiyatları maşallah 150 lira. Poşeti bantladım napıcam diye kara kara düşünüyorum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Misgene07, katılıyorum. Aslında cam kavanozlar daha uyguna satılıyor desem yeridir, büyük camları bir araştırın derim.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Misgene07, züccaciyeler de uygun fiyata büyük cam kavanozlar oluyor dikkatimi çekiyor bazen, eğer denk gelirsem sorarım ben fiyatını öğrenirim. Çok pahalı çıkartırlarsa ücretini alternatif seçenekler bulmaya çalışırız.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Bugün bakayım hemen bende cam kavanoz o kadar çoktu ki kışlık domates yapıyor annem diye bir gün hepsini birden torbalayıp eşime attırdım mutfakta çok yer kaplıyorlar diye.

Şeyma oğuz

Hayvansever
Tüm mama firmaları mamaları orjinal paketinde saklamayı öneriyor o nedenle yarım kiloluk plastik kapaklı bir kaba dolduruyorum günlük kullanımı rahat olduğu için. Kalan mamanın havasını alıp ağzını mandallayıp tekrar büyük bir poşete koyup bağlıyorum. Yaşadığınız yer çok sıcaksa ya buzdolabında yada evin en koyu serin yerinde (banyo gibi) saklamanızı öneririm

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Tüm mama firmaları mamaları orjinal paketinde saklamayı öneriyor o nedenle yarım kiloluk plastik kapaklı bir kaba dolduruyorum günlük kullanımı rahat olduğu için. Kalan mamanın havasını alıp ağzını mandallayıp tekrar büyük bir poşete koyup bağlıyorum. Yaşadığınız yer çok sıcaksa ya buzdolabında yada evin en koyu serin yerinde (banyo gibi) saklamanızı öneririm
Bende 4-5 tane cam kavonoza koydum kısa sürede tüketir diye fakat bizim ki mamayı koyduğum poşetide yırtmış.

Nazan Kes

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba 5-10 kg'luk mamaları nasıl saklıyorsunuz?
Mamayı küçük poşetlere bölüyorum. Böylece her seferinde mamanın hepsi hava ile temas etmemiş oluyor. Hava ile çok sık temas eden mamaların aroması kaçıyormuş ve kediler yemiyormuş. Böldüğüm poşetleri de kiler de saklıyorum.