Mama tavsiyesi (tüy dökümü)

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

DoganFV

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar aranıza yeni katıldım.
Arkadaşlar sosis ve tazı kırması şirin bir Orta ırk kızım var kısır. 1 senedir ben bakıyorum 2,5 yaşında.
Pro Plan Somonlu, N&D narlı, Hills somonlu olmak üzere 3 farklı kaliteli marka denedim. Şuanda La Vital'in 3. Paketini kullanıyorum en çok La Vital'i sevdi kuzulu. Lakin kızımda çok fazla tüy problemi var evi sağolsun poh götürüyor 😅 evi geçtim üstüm basım hep kıl sevemiyorum hayvanı tüy dökümünden dolayı. Bunun için tavsiye edebileceğiniz bir mama var mıdır ? Mamayı tekrar değiştirmeyi düşünüyorum. Herkese iyi forumlar.

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Dostumuz mamayı iştahla severek yiyorsa değiştirmeniz için herhangi bir sebep bulunmuyor :D Çok fazla tüy dökümü oluyorsa, tüy dökümünü birazda olsa engelleyen tabletler bulunuyor. Bunları veteriner kliniklerinden ve petshoplardan temin edebilirsiniz :)

DoganFV

Hayvansever
Kopek Dostu
Dostumuz mamayı iştahla severek yiyorsa değiştirmeniz için herhangi bir sebep bulunmuyor :D Çok fazla tüy dökümü oluyorsa, tüy dökümünü birazda olsa engelleyen tabletler bulunuyor. Bunları veteriner kliniklerinden ve petshoplardan temin edebilirsiniz :)
Önüne gelen somonlu mama ver diyor, ilk kez köpek beslemiyorum ama ilk kez böyle bir tüy dökümü ile karşılaşıyorum. Petshop somonlu mama ver dökmesin diyor. Bir kaç tablet buldum ama hangisi daha işe yarar onu bilmiyorum. Tahılsız mama alıcam bu sefer o yüzden değiştiricem mamayı zaten kısır hayvan bide tahıl yiyor mamayla

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Önüne gelen somonlu mama ver diyor, ilk kez köpek beslemiyorum ama ilk kez böyle bir tüy dökümü ile karşılaşıyorum. Petshop somonlu mama ver dökmesin diyor. Bir kaç tablet buldum ama hangisi daha işe yarar onu bilmiyorum. Tahılsız mama alıcam bu sefer o yüzden değiştiricem mamayı zaten kısır hayvan bide tahıl yiyor mamayla
Somonlu mama tüy dökümünü engelleyebilir, ancak bazen bu yetersiz gelir. Bulduğunuz vitaminlerin internet üzerinden kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz.

patatestava

Hayvansever
Kopek Dostu
Ben 4 yaşındaki köpeğimi Barf mama ile besliyorum. Barf'a geçtiğimde ciddi anlamda tüy dökülmesi azaldı. Ben Barfmore kullanıyorum, gerçi piyasada başka firmalar da var.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Balık yağı / somon yağı ilavesi de ayrı bir secenek. İlla mama içeriği olması gerekmiyor.

Mevsim geçisi kaynaklı olmadığından eminseniz takviye almanız iyi olur.

Düzenli taramayı ihmal etmeyin.