Mama seçemiyorum

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Şu an elimdeki royal canin mamayı bitiriyorum ama bitince Proplan mi? N&D mi? Yoksa Royal Canin devam mı sizce? :( yine kafam karıştı ondan size tekrar tekrar sormak istedim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
N&d 3 marka arasında en iyidir. Royal canin fiyat performans açısından berbat bir marka, yalnızca birkaç çeşidi tercih edilebilir.

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
N&d 3 marka arasında en iyidir. Royal canin fiyat performans açısından berbat bir marka, yalnızca birkaç çeşidi tercih edilebilir.
Yaklaşık 1 kg kadar var elimde bitince hemen N&D ye geçiş yapalım en iyisi, tamamdır son kararı verdim artık :) teşekkürler

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@CerenSSZ, hemen geçmeyin. Alıştırma sürecini göz önünde bulundurun. Yoksa kediler yemez mamayı.
1.-2. gün eski mama %75, yeni mama %25
3.-4. Gün %50, %50
5.-6. gün eski mama %25, yeni mama %75
7.gun tamamen yeni mmaaya geçiş.
Bu arada arwen için kedi tozları var süt gibi ondan da alabilirsiniz. Anne sütü emmedi sanırım.

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
@CerenSSZ, hemen geçmeyin. Alıştırma sürecini göz önünde bulundurun. Yoksa kediler yemez mamayı.
3.-4. Gün %50, %50
Bu arada arwen için kedi tozları var süt gibi ondan da alabilirsiniz. Anne sütü emmedi sanırım.
Evet evet onu yapıyorum hatta en başında BonaCibo veriyordum ondan Royal Canine geçerken öyle yaptım sırada N&D artık, umarım yer. Eski sahibi çok beğendiği için annesinden almış daha 1 aylık olmadan sanki kıyafet alıyor 🙄 ayrıntıları bilmiyorum tabii bu kadar söyledi. 1 ayda bakamamış,ilgilenememiş o yüzden böyle Arwen :( ama şimdi güvenli ellerde. Kuru mamayı ıslatıp vericek bi de süt tozu deneyelim tamamdır teşekkür ederiz :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
3.-4. Gün %50, %50
1 ayı geçmiş ve kuru mamaya başlamış kedilerin süt tozuyla beslenmesine gerek yok. Bir süre anne sütü aldığı için süt tozunu da yüksek ihtimalle reddedecektir. Yaş mama-et ve az miktar kuru mama ile beslemek sağlığı ve gelişimi için daha doğru olur.

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
1 ayı geçmiş ve kuru mamaya başlamış kedilerin süt tozuyla beslenmesine gerek yok. Bir süre anne sütü aldığı için süt tozunu da yüksek ihtimalle reddedecektir. Yaş mama-et ve az miktar kuru mama ile beslemek sağlığı ve gelişimi için daha doğru olur.
Kuru mama hiç yemiyormuş, veterinerde çenesi güçsüz diye yaş mama verin demiş. Düzgün beslenmediği için 300gr zaten :(

CerenSSZ

Hayvansever
Kedi Dostu
Kuru mama hiç yemiyormuş, veterinerde çenesi güçsüz diye yaş mama verin demiş. Düzgün beslenmediği için 300gr zaten :(
Bugünde kuru mama vermeye çalıştık yemedi, yaş mamayı da zoraki biraz yedi 🤷🏻‍♀️

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kuru mama dişlerine göre çok sert geliyor olabilir. Bu yüzden verecekseniz çok az yumışatarak vermelisiniz. Bu dönemler et-yoğurt-yumurta gibi besinlerle beslenmesi ve kendini toparlaması daha doğru. Sonraki süreçte kuru mamaya alıştırmaya çalışırsınız.