Mama önerisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

4kedi

Hayvansever
Kedi Dostu
Mutlaka çok sorulmuştur mama önerisi ama şu an kafam fazlaca karıştı mama konusunda ve yardım lazım. 6 kedim var ve hepsi kısır. Şu an specturum kullanıyorum ama tam emin olmadan aldım. Değiştirip değiştirmemekte kararsızım. Bu fiyat civarında 10-15kg gibi mama almak istiyorum. Ne önerirsiniz? Bu arada günlük yaş mama yiyorlar ve haftada bir ya balık ya tavuk ya da ciğer veriyorum. Belki mama konusunda fikrinizi etkiler. Şimdiden teşekkürler

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Günlük yaş mama vermenize gerek yok. Hatta haftada bir yoğurt verseniz hiç gerek kalmaz. Zaten balık tavuk vs veriyormuşsunuz. Tam olarak fiyat aralığınızı yazar mısınız ?

4kedi

Hayvansever
Kedi Dostu
Yaş mamanın zararı da var ama durmuyorlar mecbur kaldığım için veriyorum. En fazla 330tl düşünüyorum

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
280 TL civarlarına Mystic somonlu kısırlaştırılmış kuru mama var 15 kilogramlık. Fiyatına göre fena değildir alabilirsiniz yine bütçenize yakın Pro Choice var ama onu pek bilmiyorum bilen birisi yazabilir.

4kedi

Hayvansever
Kedi Dostu
Mystic denedim pek seven olmadı. Pro choice da denedim seviyorlardı ama içerik olarak kötü olduğunu söylediler o yüzden değiştirmiştim

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Brit care deneyebilirsiniz. Yaş mama haftada 1 den fazla vermeyin. Dişleri çürür.

Son düzenleme:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bence spectrum ve pro choice oldukça kötü markalar. İkisinin de içeriğinde et bulunmuyor. Özellikle Spectrum ile ilgili çok fazla şikayet var, paketin bitmesine yakın farklı mamaya geçmenizi tavsiye ederim. Brit Care, Profine, Golosi ve Natures Protection tavsiye edebilirim.

4kedi

Hayvansever
Kedi Dostu
Günlerdir araştırma yapıyorum. Ya kötü bir yorum oluyor ya bütçeme uymuyor. Bir türlü bulamadım :) Spectrumu veterinerimden aldım sanırım sponsorluydu kandırılmış olabilirim. Şu an daha da kararsızlaştım. Üstelik bir çok mamada tavuk var ve kedilerimden birinde tavuk alerjisinden şüpheleniyorum. O yüzden daha da zor oluyor

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bütçenize göre olduğunca iyisini almak zorundasınız başka çaresi yok. Maalesef kötünün iyisini seçmek zorundasınız Mystic çok iyi ama kediniz sevmiyormuş. Çok fazla kediniz var o da sıkıntı.

4kedi

Hayvansever
Kedi Dostu
Evet ya hepsinin tercihi de farklı olunca işim daha da zorlaşıyor