Mama önerisi arıyorum.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Rick

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba 7-8 aylık British Shorthair kedim var.Sahipleneli 1 ay oluyor.Benden önce Felix kullanıyormuş eski sahibi.Ben de kısa bir araştırma ile Royal Canin British Shorthair yavru için olan mamasını aldım.Şu anda farklı mama arayışlarına girdim.Hem tüy dökümü fazlalaştı son günlerde(bazı sitelerde bu mamayı kullanıp bu sorunu yaşayanlar oluyormuş)hem de kilosuna 75 ₺ gibi bir para veriyorum şu anda bu kadar para verdikten sonra daha kalitelisi varsa onu almak isterim.Forumda Fitmin ve N&D markalarını çok okudum.Yardımcı olursanız çok sevinirim ilk defa bir hayvan sahiplendim.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
merhaba,

ben almadan önce proline ile besliyormus hayvan cılız ve gücsüz idi, ben felicia aldım o da gereksiz göbek yaptı.

Profine kullandım 1 ay, tüylerine vs. gerçekten cok iyi geldi ama ciddi kötü bir kokuya sebebiyet veriyordu.

Su an fitmin kullanıyorum, tahılsız. bence fiyat aralıga göre gerçekten mükemmel içeriği var.

Yaş mama da felicia öneririm, fiyatı cok uygun ve tahılsız gerçek et oranı cok yüksek.

tabi uzman @Gülce hanım, gerçekten cok iyi yönlendirmeler yapıyor bu konuda.

Rick

Hayvansever
Kedi Dostu
Evet ben de Fitmin markasını Gülce Hanımdan duydum.Forum da araştırma yaptığımda herkese yardımcı olduğunu gördüm.Haftada bir yaş mama vermeyi düşünüyordum Felicia yönünde yapayım terchimi.Fiyat yönünden de şu anda kullandığım kuru mamadan daha hesaplı duruyor.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Fitmin benim en beğendiğim mama markası diyebilirim. Her açıdan çok kaliteli, eğer alabiliyorsanız hiç düşünmeden Fitmin alın derim. Fiyat aralığı verirseniz farklı markalar da tavsiye edebilirim. :)
@arn çok teşekkür ederim. :)

Rick

Hayvansever
Kedi Dostu
Şu anda kullandığım mamanın kilosu 70-75₺ ye geliyor.Yine bu civarlarda +10,+15 üstüne çıkabilirim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yaş mama olarak Schesir ve Gimcat'i de denemenizi öneririm. Felicia kuru mamada iyi bir iş çıkarmamış olsa da yaş mama konusunda fena değil.

Rick

Hayvansever
Kedi Dostu
O 3 mamadan da 1 er tane sipariş verdim az önce

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İyi bir seçim yaptığınızı düşünüyorum, umarım kediniz de beğenir. :)

Rick

Hayvansever
Kedi Dostu
2 hafta sonra alıp test ediyorum :) Teşekkürler.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
umarım ufaklık severek yer :) hayırlısı olsun.

Rick

Hayvansever
Kedi Dostu
@arn, @Gülce, Konu başlığı ile alakasız ama kedimin tüylerinden tutup hiç baskı uygulamasam bile elime fazlaca tüy gelmesi normal mi ? Annem ile çok kavga ediyoruz bu yüzden :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
kuzenim british bakıyor, benim russian blue kadar az tüy döküyor, bana garip geldi.

Daha önceki mamadan kaynaklı olabilir dökülme (ya da mama değişikliği)

Kediler için tüyleri taramak toplamak için eldiven / fırcalar var onlardan alın. belki uzun zamandır taranmadıysa üstünde yapısık kalmıştır.
bir kere güzelce toplayın tüyleri sonra gözlemleyin bence.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Royal Canin birçok kedide tüy dökümüne ve alerjiye yol açıyor. Beslenmesine dikkat eder ve devamlı tararsanız tüy dökümünü en aza indirgersiniz.