Mama miktarı ve yaş mama

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar Pamuk isimli kedimi birkaç gün önce sahiplendim şuan çok şükür alıştı bana hiçbir sıkıntım yok. Masama çıkıp ders yaptırmıyor şımarık. Mystic kuru mama almıştım onu da yiyor. 24 saatte bir yeniliyorum ama ne kadar mama koymalıyım veya kedim ne kadar mama yemeli bunu bilmiyorum hani yiyor ama az mı yiyor çok mu yiyor pek bilgim yok. Kedim 6 aylık önceki sahibi öyle demişti veterinere de yarın gidicem aşıları ve kontrolü için.
Ek olarak ödül maması almayı düşünüyorum ne önerirsiniz ? çok pahalı olmazsa benim için daha iyi olur. Bir de yaş mama vermeli miyim ? yoksa Kuru mama devam mı ?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence maması hep dolu olsun; acıktıkca yer. Kilosunda problem yaşarsa ölcülü verirsiniz.

24 saatte bir mama kabında kalan mamayı mama poşetinin içine dökün karıştırıp geri mama koyun. böylece hem bayat mama yememiş olur hemde bayat mama ziyan olmaz.

Az cok yemesini kum kabını temizlerken anlarsın :D

haftada 1 kere yaş mama , 1 kere yogurt vermenizi öneririm. (yaş mama olarak felicia fiyat performans olarak öneririm)

Ödül maması ben kullanmıyorum, birşey diyemem. (evde reflex in var hediye gelmişti, öyle ayda 1 kere belki veriyorum)

Ancak kullandıgınız mamadan kaynaklı haftada 1 kere haşlanmıs tavuk da verilebilir

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence maması hep dolu olsun; acıktıkca yer. Kilosunda problem yaşarsa ölcülü verirsiniz.

24 saatte bir mama kabında kalan mamayı mama poşetinin içine dökün karıştırıp geri mama koyun. böylece hem bayat mama yememiş olur hemde bayat mama ziyan olmaz.

Az cok yemesini kum kabını temizlerken anlarsın :D

haftada 1 kere yaş mama , 1 kere yogurt vermenizi öneririm. (yaş mama olarak felicia fiyat performans olarak öneririm)

Ödül maması ben kullanmıyorum, birşey diyemem. (evde reflex in var hediye gelmişti, öyle ayda 1 kere belki veriyorum)

Ancak kullandıgınız mamadan kaynaklı haftada 1 kere haşlanmıs tavuk da verilebilir
Çok teşekkür ederim. Kum kabını günlük temizliyorum aslında kakasını ve çişini de ediyor. 4-5 kere kakasını 2 kere idrarını yapmış dün.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mamayı saatli vermek yerine istediği zaman gidip istediği zaman yiyebilmesi daha doğru olur. Fazla yiyip kilo almaması için tüm kabı doldurmanızı önermem, az az sürekli yenilemeniz onun için daha iyi olur.
Eğer eğitim vermeyecekseniz ödül maması almanıza gerek yok, onun yerine vitamin-hairball için malt alabilirsiniz.
2-3 günde bir yaş mama verebilirsiniz. Gimcat ve Schesir de tavsiye edebilirim. Bununla birlikte ara öğün olarak yoğurt, peynir, kefir, sakatat , et de verebilirsiniz.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Mamayı saatli vermek yerine istediği zaman gidip istediği zaman yiyebilmesi daha doğru olur. Fazla yiyip kilo almaması için tüm kabı doldurmanızı önermem, az az sürekli yenilemeniz onun için daha iyi olur.
Eğer eğitim vermeyecekseniz ödül maması almanıza gerek yok, onun yerine vitamin-hairball için malt alabilirsiniz.
2-3 günde bir yaş mama verebilirsiniz. Gimcat ve Schesir de tavsiye edebilirim. Bununla birlikte ara öğün olarak yoğurt, peynir, kefir, sakatat , et de verebilirsiniz.
Eğitim amacım yok zaten kediler pek eğitilemeyen kafalarına ne eserse onu yapan hayvanlar genelde. Sadece arada bir farklı besin ve vitamin için ödül maması düşünmüştüm. Bugün az koydum sabah saatlerinde şuan bitirdi kaseyi tekrar aynı miktarda koyucam böylelikle hem bayatlanmamış olucak hemde yediği kadar koymuş olucam. Teşekkür ederim.