Mama Kabı, Tuvalet Kabı, Minder ve Diğer Şeyler.

Sizce kedilerimize özel aldığımız şeyler onları nasıl etkiliyor?

• Kendilerine özel birşeylerin olduğunun farkındalar ve hoşlarına gidiyor.

• Çok fark etmiyor, kullandıkları şeyler onların veya bizim farkında değiller.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Merhabalar,
İnsanın kendine ait bir odası, yatağı, masası veya daha küçük ufak tefek eşyaları olması psikolojik olarak iyi etkiliyordur diye tahmin ediyorum. Bir evde hiçbir şeye sahip olmadan yaşamak muhtemelen insanı mutsuz eder.

Peki hayvanlarda bu durum nasıl acaba? Kedilerimize verdiğimiz mama kapları, aldığımız minder ve yataklar, oyuncaklar sizce bunların kendilerine özel olduğunu biliyorlar mıdır? Olmazsa psikolojilerine kötü etkide bulunur mu? Yoksa farkında değiller, hatta evdeki herşey kendilerine ait gibi mi bakıyorlar hayata? 🤔

Yorumlarınızı bekliyorum. :)

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Bence aldığımız şeylerin kendine özel eşyalar olduğunun farkındalar ve bu onları çok mutlu ediyor :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
kedierin spesific olarak birşeyi sahiplendiğini görmedim. En fazla kafayı takıp bir oyuncagı oradan oraya sürüklüyorlar. tabi istisnalar vardır. Ha top verdiğin zaman cok mutlu oluyorlar o ayrı :D

evi genel olarak kendilerine ait gördükleri için bu konuyu cok düşünmemek lazım. Benim evde 2 katlı kedi evi var ahşaptan, sagolsunlar koltuk tepelerinde yatıyorlar. Oyuncakları dolu bizim süs eşyalarıyla oynuyorlar.

Su kabı var, bardağımdan iciyor.

Kısaca kediler garip.

Köpek olsaydı söz konusu canlı, kesinlikle biliyorlar derdim :D

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
@Serkan, ya sanki hem kendilerine ait olduklarını biliyorlar hemde evdeki diğer eşyaları da sahipleniyorlar. 😅

@Arndiol, aynen kediler değişik hayvanlar kesinlikle. Bizimki silgi manyağı. Uyurken bir anda yanıma geldi, bende sandım ki sevgisinden. Yanımda duran silgiyi aldı gitti. 🤦‍♀️
Buradan şu çıkıyor, bize veya ona alınmış. Evdeki her silginin sahibi kendisi. 😅😄

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Şöyle bi yazı vardı tam net hatırlamasam da

Köpek: "insan bana mama veriyor, su veriyor , yatacak yer veriyor demek ki beni cok seviyor"

Kedi: "insan bana mama veriyor, su veriyor, yatacak yer veriyor demek ki ben onun sahibiyim o da benim kölem"