Mama değiştirme

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Dyge

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba,
3 aylık scottish fold kedim var. ND mama yiyordu. 3 gün önce tüyleri döküldüğü için, bir blogda önerilen Hills ile değiştirdim. Ancak bu sebeple ishal oldu ve her yere bulaştırıyor. Sanırım kademeli geçiş yapmalıymışım, ancak bilmiyordum.
az önce eski mamasıyla karıştırıp koydum kabına, başka ne yapabilirim? Bir süre mama vermesem, örneğin 1 gece, sindirim sisteminin dinlenmesi iyi gelir mi acaba?
Çok tecrübesizim, yardım edebilirseniz çok sevinirim 😞

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hills berbat bir mama olduğundan böyle bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Hills marka mamayı tamamen kesip eski mamasına devam etmenizi öneririm. İshal mama kaynaklıysa probleminiz çözülecektir. Sindirim sistemi için probiyotik takviyesi yapmanızı öneririm. N&D kullanmak istemiyorsanız başka markalar da önerebilirim. :)

Dyge

Hayvansever
Kedi Dostu
Yaaa, Hills’i hemen değiştireyim o halde. 1 paket N&D var ona döneyim. Bu bitince hangi mamayı önerirsiniz öğrenmek isterim tabi. Çok cahilim ☺️

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
N&D tahılsız kullanıyorsanız iyi bir seçim yapmışsınız diyebilirim.:) N&D'den devam edebilirsiniz. Ayrıca Fitmin, True Instınct, Orijen de tavsiye edebilirim. Bu markalar N&D'den daha kaliteli ancak biraz daha pahalı markalar. Bütçe olarak sizi zorlamayacaksa denemenizi öneririm. Mama değişimi yapmak isterseniz kesinlikle N&D'nin altına düşmenizi tavsiye etmem.

emaarist

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedilerde mama değişimi zor olabiliyor. Ben kendi kedim için yavaş yavaş alıştırmıştım.

Dyge

Hayvansever
Kedi Dostu
Bugün aşımız vardı, tüy dökülmesi sebebiyle veterinere ne yapalım diye sorduk. Mama değiştireceğiz. Orijen biraz pahalı gerçekten. Acana da aynı firmanın ürünü sanırım, tavsiye eder misiniz?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Dyge, acana da güzel mamadir. Kediniz aşırı hareketliyse alın ama. Bir de erkek ve kisirsa ne acana ne de orijen tavsiye etmem. Fazla protein böbreklerine zarar veriyor çünkü.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Acana içerik konusunda pek dürüst değil, bu sebeple önermekten çok hoşlanmıyorum. Bize yansıttıkları içeriklerine bakarsak güzel bir mama olduğunu söyleyebilirim. :)

Dyge

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim dişi, hareketli, yakın zamanda da kısırlaştırmayı düşünüyorum.
veteriner tüy dökülmesini önlemek için tavuk içerikli veriyorsanız balık ile değiştirin dedi. Eğer acana fazla proteinli gelecekse ne versem? Misal Hills kötüdür dedi Gülce Hanım ☺️

Dyge

Hayvansever
Kedi Dostu
Acana içerik konusunda pek dürüst değil, bu sebeple önermekten çok hoşlanmıyorum. Bize yansıttıkları içeriklerine bakarsak güzel bir mama olduğunu söyleyebilirim. :)
Siz bildiğinizi söyleyin lütfen, içeriğine güvenebileceğimiz bir mama olsun ☺️

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu markalara göz atmanızı öneririm. Eğer pahalı gelirse farklı markalar da önerebilirim. :)
N&D tahılsız kullanıyorsanız iyi bir seçim yapmışsınız diyebilirim.:) N&D'den devam edebilirsiniz. Ayrıca Fitmin, True Instınct, Orijen de tavsiye edebilirim. Bu markalar N&D'den daha kaliteli ancak biraz daha pahalı markalar. Bütçe olarak sizi zorlamayacaksa denemenizi öneririm. Mama değişimi yapmak isterseniz kesinlikle N&D'nin altına düşmenizi tavsiye etmem.

Dyge

Hayvansever
Kedi Dostu
Şimdi biraz baktım orijen dışındaki önerilerinizin yavru mamaları tavuklu ciğerli falan. Balıklı olsa daha iyi olabilir 😢

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Dyge, hareketliyse acana iyi olur. Acana ile orijen aynı firmadan çıkıyor. İçeriklerinin de birbirine yakın olduğunu düşünüyorum. Gülce niye böyle söyledi bir fikrim yok açıkçası. Biz 6ay acana kullandık hiçbir sıkıntı yaşamadık aksine Kassandranin tüyleri daha da parladı. Şimdi orijen aldım ona geçiş yapıyoruz baliklisina.

Dyge

Hayvansever
Kedi Dostu
Orijen six fish yavru ve yetişkin maması olandan alsam, yavru için uygun olur değil mi? @Gülce

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Acana içerik konusunda mimlenmiş bir marka. Kuru mama kandırmacası adlı belgeselde de çok kez adı geçiyor, birçok araştırmada da Acana'nın içeriğini eksik veya hatalı yansıttığını söylediler. Elbette içerik konusunda yalan söylüyor olması içeriğinin berbat olduğu anlamına gelmiyor. Örneğin dana ciğer kullanıyoruz deyip hiç kullanmıyor olabilirler veya havuç kullanıyoruz deyip yalnızca artık havuç kabuğu kullanıyor olabilirler. :)