Mama Değişikliği Yapmalı Mıyım ?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

denizddgl

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar bir kac haftadır yeni mamaya başladık. Brit care'in görselini eklediğim çeşidine. İki kedim de bayıla bayıla yedi fakat ikisinin de dışkısı sıvıya yakın. Suçu hemen mamaya atmak istemedim ama yakın zamanda veteriner kontrolleri oldu testleri yapıldı görünürde başka sorun yok ve yaşlı kedim kuru hiç yemediğini icin bu mamadan yememişti dışkısı normal. Tavuklu tercih etmek istemedim bazı kedilerde alerjik etkisi olduğu için ama hem kısırlaştırılmış hem tahılsız başka çeşidini bulamadım. 2 kiloluk almıştım yarısından fazlası bitti. Tekrar şans vermeli miyim aynı mamaya ? Değiştirmemi önerirseniz 2 şer kilo şeklinde alıyorum 100-150 tl civarı mama tavsiyelerinizi alabilirim.

Ekli dosyalar

• images.jpeg
    images.jpeg
    29.1 KB · Görüntüleme: 10

denizddgl

Hayvansever
Kedi Dostu
Bundan önce royal canin kullanmak gibi bir hata yaptım görseldeki mamasını kullanmıştım. Tüy dökülmeleri olunca ve içeriğinin kötü olduğunu öğrenince hemen bıraktım. Direk geçiş yapmıştım diğer mamayla karıştırmama gerek kalmamıştı.

Ekli dosyalar

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    16.4 KB · Görüntüleme: 7

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Direkt geçiş yapmış olmanız ishal olmalarına sebebiyet vermiş olabilir. Eski mamanın düşük gramajlı paketlerinden alıp karıştırarak yeni mamaya geçiş yapmanızı tavsiye ederim. Sindirim sistemleri hassas olduğundan daha kaliteli bir mamaya geçiş yapmış olsalar bile ishal olabiliyorlar maalesef. Buna rağmen ishalleri kesilmezse mamanın içerisindeki bir madde alerji yapıyor olabilir.