Maltipoo Gece Uyutmuyor

nkya_1

Hayvansever
Kopek Dostu
Katılım
13 Nis 2022
Mesajlar
3
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Konum
istanbul
Merhaba,

2.5 aylik maltipoo aldık. Yaklaşık 3 haftadır bizimle yaşıyor.

İlk hafta çitin içinde tuttuk tuvalet eğitimi için, sonra gündüzleri çıtı açıp sadece geceleri çıtı kapalı tutuyorduk. Sabahlara karşı çıtta sızlamaya başlıyordu ki çıkmak istiyordu. 1 hafta sonra daha çıtı komple kaldırdık tuvaleti oğrendiğinden dolayı, yavaş yavaş diğer odalarla tanıştırmaya başladık hayvanı. Yatak odamız ile tanıştığımızdan günden itibaren bize uyku vermiyor. Önce odanın kapısını açık tutuyorduk ki, hayvan girsin bizim odamızda uyuyabilsin ama gelip beni de yatağa alın veya benimle oynayın diye sızlıyordu ağlıyordu havlıyordu hepsi bir arada. Sonra kapıyı kapatalım dediki bu sefer kapının arkasından kapıyı tırmanmaya çalışıyor, ayni şekilde havlıyor ağlıyor sızlıyor... Uyku uyutmuyor...

1 gece salonda onunla uyumaya karar verdim, belki yatak odayı unutur diye. Fakat salonda da uyku yaptırmadı. Her saat başında uyanıp, onunla ya oynamamı yada o oynarken yerde oturmamı istedi. Koltuğa çıktığım an, ağlayıp havlamaya başlıyordu beni de koltuğa al diye.

İnternette ki makalelere bakıyorum, kimisi küçük olduğu için özlediğinden yanınızda olmanızı istiyor diyor, kimisi manipule etmeye çalışıyor, onun ağlamaları görmezden gelin 1 haftaya kesilir diyor. Hayvana zarar vermeden ne yapacağımızı şaşırdık.

Gün içinde yalnız bırakmıyoruz köpeği, eşim işe gidiyor ben yavru ile evde kalıyoruz.

Gündüzleri de 1 saat oynuyorsa 1 saat uyuyor. Ayni düzeni gece devam ediyor ve yanında bizi istiyor.

Lütfen yardım edin artık uyumak istiyoruz.
 

nkya_1

Hayvansever
Kopek Dostu
Katılım
13 Nis 2022
Mesajlar
3
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Konum
istanbul
Herkese merhaba,

Ayni sorunu yaşayacaklar için,

Gece uyumama sorununu çözdük.
1. maması sürekli köpeğin önündeydi, istediğinde yiyordu. Bu durumun çok yanlış olduğunu söylediler, ayni gün kaldırdık. 6-8 saatte bir mama veriyoruz.
2. yatak odasının kapısını açtık, yavrunun yatağı ve bikaç oyuncağını yatak odaya getirdik

bu 2 şık ile sorunumuz çözüldü. Gece boyu sessiz bir şekilde bizimle birlikte uyuyor.
Gündüz uykusuna yatarsak bile, o da gelip yatağında bizimle gündüz uykusuna yatıyor.