M. Kuşu hakkında acil yardım.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gzm

Hayvansever
Kedi Dostu
Muhabbet kuşumuzun bugün kafesinden çıkarttığımızda uçamadığını farkettik. Elime aldığımda zayıfladığını arkasında şişlik olduğunu gördük. 4 gündür evde yokum fakat yemi, suyu vardı..
Erkek
Arkasında poposunu üstünde yumuşak bir top var
Tüyleri sürekli kabarık
Yemek yiyor, tuvalete çıkıyor.
Arka tüylerini yolmuş.
Vitamin, kuş kumu aldık bugün verdik.
Ayakları morarmış

Tuvalwte çıkamıyor diye endişe ettik ama yaptığını gördük

Başına böyle bir şey gelen var mıdır

Ekli dosyalar

• IMG_20210205_221342.jpg
    IMG_20210205_221342.jpg
    4.1 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20210205_221340.jpg
    IMG_20210205_221340.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 12

Gzm

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu arada 5 yıldır bizimle yavruydu geldiğinde int üzerinden veterinere görüştük dişi olabileceğini söyledi.
Kızgınlık döneminde sanki yumurtası gibi duruyor dedi tabi eline almadan net yorum yapamadı.

Ekli dosyalar

• VID_20210205_221532.mp4
    21 MB

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle size vereceğim en iyi öneri, altındaki gazeteyi çıkartmanız. Cere rengini göremiyorum ama sanırım mavi gibi duruyor? 5 yıl boyunca daha önce hiç kızgınlığa girmedi mi muhabbet kuşunuz? Hâliyle girmiştir, dişi olsa kızgınlık yumurtası bırakma durumu da olabilir. Kışın genel de bu hastalıklar pencere kenarında olduklarından, ishal olduklarından ve çok fazla sıcakta kalmasından oluyor. Elbette daha deneyimli arkadaşlar da yorum yapabilirler. Çok geçmiş olsun, işin güzel tarafı yem kırabiliyor.

Gzm

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle size vereceğim en iyi öneri, altındaki gazeteyi çıkartmanız. Cere rengini göremiyorum ama sanırım mavi gibi duruyor? 5 yıl boyunca daha önce hiç kızgınlığa girmedi mi muhabbet kuşunuz? Hâliyle girmiştir, dişi olsa kızgınlık yumurtası bırakma durumu da olabilir. Kışın genel de bu hastalıklar pencere kenarında olduklarından, ishal olduklarından ve çok fazla sıcakta kalmasından oluyor. Elbette daha deneyimli arkadaşlar da yorum yapabilirler. Çok geçmiş olsun, işin güzel tarafı yem kırabiliyor.
Normalde gazete kağıdı koymuyorum kafesin içinde yaptığını göreyim bide yemi yerden güzel yiyor diye mecbur serdik günlük değiştirip takip ediyorum.
Mama kırıyor arkasındaki şişlik bugün birazdaha çoğalmış yada tüyleri döküldüğünde bana öyle geldi..

Takip ediyoruz bakalım inşallah şifa bulur. 🥺
Teşekkürler yorum için..

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Gzm, rica ederim. Hastalıklar konusunda @Ahmet oldukça bilgili, sitemize girdiğinde mutlaka yardım edecektir diye düşünüyorum. Muhabbet kuşu hastalıkları konusunda sizi yanlış bilgilendirip, yönlendirmek istemem.

Gzm

Hayvansever
Kedi Dostu
@Gzm, rica ederim. Hastalıklar konusunda @Ahmet oldukça bilgili, sitemize girdiğinde mutlaka yardım edecektir diye düşünüyorum. Muhabbet kuşu hastalıkları konusunda sizi yanlış bilgilendirip, yönlendirmek istemem.
Ahmet bey bir an önce görür inş. Yardımcı olur.. 🌸
elimden bir şey gelmeden beklemek gerçekten zor.

Ahmet

Hayvansever
Kus Dostu
Ev taşıması ve şehir değişikliği nedeniyle giriş yapamadım hiç, şu anda durum nedir?

Gzm

Hayvansever
Kedi Dostu
Ev taşıması ve şehir değişikliği nedeniyle giriş yapamadım hiç, şu anda durum nedir?
Malesef ancak gördüm.
Bir süre vitaminler takviyelerle normale döndü tam uçamasa da keyfi yerindeydi 1 hafta önce iyice kötüleşti 2 gün sonrada kaybettik. 5.5yıl bize arkadaşlık yaptı şimdi yeni 2 yavrumuz var.
Yorumunuz için teşekkürler..

Ahmet

Hayvansever
Kus Dostu
Malesef ancak gördüm.
Bir süre vitaminler takviyelerle normale döndü tam uçamasa da keyfi yerindeydi 1 hafta önce iyice kötüleşti 2 gün sonrada kaybettik. 5.5yıl bize arkadaşlık yaptı şimdi yeni 2 yavrumuz var.
Yorumunuz için teşekkürler..
Başınız sağ olsun. Gerçekten çok üzüldüm, umarım yeni yavrular uzun yıllar sağlıklı ve neşeli olurlar...